Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek’ten A.Gücü’ne şartlı destek sözü

Giriş Tarihi: 27.5.2016
Gökçek’ten A.Gücü’ne şartlı destek sözü

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, A.Gücü yönetimine sunduğu şartların kongrede yerine getirilmesi halinde sahip çıkabileceğini söyledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "'da Turizm Nasıl Gelişir?" konulu toplantıda, gençlere 'yle ilgili açıklamalarda bulundu. "Dünyada başkenti şampiyon çıkartmayan tek ülke Türkiye" diyen Gökçek, "Tabii o dönem Ankaragücü'nü bana vermediler. Tam alıyordum, Mesut Yılmaz engel oldu ve gitti Cemal 'a teslim etti" dedi. Dünyanın en büyük spor kompleksinin o dönem Saray ilçesinde inşa edildiğini, ilk 3'e girebilecek çok güzel bir takım oluşturulduğunu da anlatan Gökçek, "Geldiler, elimizden aldılar. Cemal Aydın'a dedim ki; 'Arkadaş ya al, ya ver'. 'Yok. Vermem de almam da. Böyle idare edeceğiz' dedi. Ardından da takım bu hale düştü" diye konuştu.

ŞİRKETLEŞME KARARI ALINACAK
Gökçek, çok sinirlenip Saray'daki tesisleri MİT'e, karşılığını alarak devrettiğini belirterek, "Geçtiğimiz aylarda yine Ankaragücü'ne 6 trilyon lira para topladık ve verdik. Ama Ankaragücü bu şartlar içerisinde bir şey olmaz. Niye olmaz? Çünkü şu anda 35 trilyon lira vergi borcu var" dedi. Mevcut yönetime de belli şartlar karşılığında destek olabileceğini aktaran Gökçek, şöyle konuştu: "Bakalım kongreleri var, şirketleşme kararı alacaklar. Ben belli bir takım şartlar söyledim. Bu şartları kabul ederlerse ben sahip çıkarım dedim." Gökçek, bir soru üzerine, Ankara'ya gelen turist sayısını artırmak için Ankapark'ın tanıtımını Arap ülkeleri, Rusya, Ukrayna ve Türki Cumhuriyetlerde yapacaklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek’ten A.Gücü’ne şartlı destek sözü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN