Bu ağaçlar kesilirken siz neredeydiniz?

’li milletvekilleri Celal Bayar Bulvarı üzerine yapılacak köprülü kavşak için Büyükşehir Belediyesi’nin ağaçların bir kısmını kaldırmasına tepki gösterdi. Ancak aynı CHP’liler Çankaya Belediyesi’nin ve ODTÜ’nün yaptığı ağaç katliamına sessiz kalmıştı

Giriş Tarihi: 30.5.2016
Bu ağaçlar kesilirken siz neredeydiniz?
Büyükşehir Belediyesi, Yüksek Hızlı Tren Garı için Celal Bayar Bulvarı üzerinde TCDD tarafından yapılacak köprülü kavşak çalışması nedeniyle, bu kurumun talebi üzerine, Bulvar'daki ağaçların bir kısmını nakletti, bir kısmını da kaldırdı. Bu duruma tepki gösteren 'li milletvekilleri ve Geziciler hemen sosyal medyadan paylaşımlara başladı. CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, "Katiller, Gezi'nin yıldönümünde yine iş başında. Dün gece Ankara'da 50'ye yakın ağaç katledildi" diye tweet attı.

CHP'LİLERDEN ÇİFTE STANDART
Bulvar için yapılan ağaç kaldırma işlemi için Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne katil diye seslenen CHP'li vekilin söz konusu kendi belediyesi olunca 3 maymunu oynaması ise çekti. Hakverdi ve diğer gezicilerin henüz 2 ay önce CHP'li Çankaya Belediyesi Oran Mahallesi Esat Özoğuz Caddesi'ndeki kavak ağaçlarını kesmesine sessiz kalması çifte standart olarak yorumlandı. CHP'li vekiller ODTÜ'nün yaptığı ağaç kesimlerinde de sessiz kalması dikkat çekmişti. Büyükşehir Belediyesi'nin ağaç katliamı bahanesini öne sürerek 1071 Malazgirt Bulvarı'nın yapılmaması için kenti adeta savaş alana çeviren ve dozerlerin önüne atlayan CHP'li vekiller söz konusunu ağaç kesimlerini kendi ideolojilerine yakın ODTÜ yönetimi yapınca yine seslerini çıkarmamıştı. SABAH Ankara tarafından gündeme getirilen 2 ayrı olayda ODTÜ yönetimi hem Eymir Gölü kıyısında hem de kampus alanında çok sayıda ağaç kesmişti.

BAKANLIK'TAN İZİN ALINDI
Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada ise ağaç kesimi ile ilgili yapılan açıklamada, "Celal Bayar Bulvarı üzerinde yeni yapılan Hızlı Tren Garı'na ulaşımı sağlamak amacıyla TCDD tarafından köprülü kavşak inşaatı yapılacak. TCDD, yeni yapılan Hızlı Tren Garı ile metro bağlantısı için Büyükşehir Belediyesi'ne böyle bir çalışma gerektiğini bildirdi. Bunun üzerine, Orman Bakanlığı'nın görüşü de alınarak, nakledilebilecek ağaçlar nakledildi, olmayanlar da kaldırıldı"ifadeleri kullandı.

HOŞ BİR TESADÜF!
SABAH Ankara'ya konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, "Büyükşehir Belediyesi ağaç kesmekle dünyada en son tenkit edilecek belediyedir. Çünkü biz kesilen her 1 ağacın yerine en az 10 ağaç dikiyoruz. Olayın Gezi Parkı'nın yıl dönümüne gelmesi de ayrıca hoş bir tesadüftür!" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu ağaçlar kesilirken siz neredeydiniz?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN