Kore yemekleri başkentte yarıştı

Giriş Tarihi: 30.5.2016
Kore yemekleri başkentte yarıştı

Kore Kültür Merkezi’nde düzenlenen yemek yarışmasında Ece Uğur birinci oldu. Yarışmacıların performansını değerlendiren Koreli jüri üyeleri, bu etkinliğin Kore yemek kültürünün ’de tanıtımına katkı sağlayacağını söyledi

Güney Kore Ankara Büyükelçiliği'ne bağlı olarak Ankara'da faaliyet gösteren Kore Kültür Merkezi, Kore Yemeği Yapma Yarışması'na ev sahipliği yaptı. Etkinliğe Güney Kore'nin Ankara Büyükelçisi Cho Yun-Soo, eşi Nami Hong, Kore Kültür Merkezi Müdürü Cho Dong-woo, Güney Kore Büyükelçiliğinden yetkililer ve Kore kültürü meraklıları katıldı. Kore büyükelçisinin eşi Nami Hong, "2014'te 'de Kore yemeği yapma yarışmamızda birinci olan kişi Kore'deki uluslararası yarışmada da birinci olmuştu, bu başarının tekrar yaşanmasını dilerim" dedi. Hong, etkinliğe gösterilen ilgiye de teşekkür etti.

'BİZİM YEMEKLERİMİZ TANINMIYOR'
Güney Kore'nin Ankara Büyükelçisi Cho Yun- Soo, ile Güney Kore arasında birçok alanda iyi ilişkiler olduğunu, bu etkinliğin de kültür alanındaki ilişkileri geliştirmek ve Kore yemeklerini tanıtmak için yapıldığını belirtti. Cho, "'nin yemekleri Kore'de iyi tanınıyor. Ama Kore'nin sağlıklı yemekleri Türkiye'de tanınmıyor" dedi ve Kore'de hangi şehre gidilirse gidilsin, bir Türk restoranıyla karşılaşılacağını ifade etti. Cho ayrıca birçok Koreli turistin Türkiye'ye geldiğini ifade etti. Jüri üyelerinin yarışmacıların performanslarını ve yemeklerini değerlendirmeleri sonucu, yarışmaya İstanbul'dan katılan Ece Uğur birinci oldu. Uğur, temmuz ayında Kore'de düzenlenecek olan uluslararası yarışmaya katılmaya da hak kazandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kore yemekleri başkentte yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN