Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çılgın proje start aldı

Mimarlar Odası’nın başkentteki her projede olduğu gibi dava açıp engellemeye çalıştığı Melih Gökçek’in çılgın projesi Kanal ’da saha çalışmalarına başlandı

Çılgın proje start aldı
Bakanlar Kurulu tarafından da onaylanan 11 kilometrelik Kanal projesi ile ilgili imar planı ve parselasyon çalışmaları tamamlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler tapu tescil aşamasının da tamamlanmasıyla birlikte saha çalışmalarına başladı.Yaklaşık 3 ay sürecek olan Kanal Ankara çalışmalarının ardından Büyükşehir Belediyesi Koruma Daire Başkanlığı ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün verdiği rapor doğrultusunda kanal ve peyzaj çalışmalarına geçilecek. TMMOB'a bağlı Mimarlar Odası'nın dava açıp engellemeye çalıştığı çılgın projeye Çevre ve Şehircilik ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın onay vermesi ile birlikte Kanal Ankara'nın önünde herhangi bir engel kalmadı.

ULAŞIM TELEFERİKLE
Ankara'nın güneyindeki İmrahor Vadisi'nde yapılacak olan ve çevresinde mesire alanları, kafe ve restoran gibi mekânların da bulunacağı Kanal Ankara'da başkentliler sandal ve kano keyfi de yapabilecek. 5 yıl içerisinde tamamlanması beklenen dev proje için su ise Eymir Gölü ile Mogan Gölü arasına ASKİ tarafından inşa edilecek pis su arıtma tesisinden temin edilecek. Ayrıca başkentin prestij projesi olan Kanal Ankara'ya ulaşımın ise teleferik ile sağlanması planlanıyor. Daha önce Kızılay-Dikmen arası olarak planlanan teleferik hattının Kanal Ankara'ya kadar uzatılması kararı alındı. Kanal Ankara projesinin fiili olarak start aldığını belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, "Kanal Ankara projesinin yol yapım çalışmalarına başladık. 20'ye yakın iş makinesi ve 50 kamyonla ekiplerimiz saha çalışması yapıyor. Yaklaşık 3 ay sürecek yol çalışmalarının ardından kanalın peyzaj çalışmalarına geçeceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çılgın proje start aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN