Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sorun yok istek var

AŞTİ’nin Mamak’a taşınmasını desteklediklerini belirten acenteleri, “ başkandan tek isteğimiz yeni otogarda AŞTİ’deki acentelerin ve esnafın da yer alması. Umuyoruz ki başkanımız nasıl ve Maltepe esnafına sahip çıktıysa AŞTİ esnafına da çıkacaktır” dedi

Giriş Tarihi: 5.6.2016
Sorun yok istek var
AŞTİ'yi Mamak'a taşıyacak olan Büyükşehir Belediyesi, yeni otogar ile ilgili ihaleyi geçtiğimiz günlerde tamamladı. Büyükşehir Belediyesi, Yap-İşlet sistemi ile terminal alanı olarak ayrılan 93 bin metrekarelik alanı 3'lü konsorsiyuma ihale ile 61 milyon TL'ye satarken, ihaleyi alan firmalar yeni otogarı 2 yıl içerisinde tamamlayacak. AŞTİ'nin Mamak'a taşınmasında herhangi bir sorun olmadığını belirten Ankara Şehirlerarası İşletmecileri ve Acenteleri Derneği Başkanı Mustafa Özbakır, "Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Gökçek, AŞTİ'nin Mamak'a taşınmasını uygun gördü. Bizim şu anda tek isteğimiz mevcut AŞTİ'deki esnafımızın mağdur edilmemesi yönündedir. Biz başkanımıza bu projede destek veriyoruz. AŞTİ'de otobüs esnafı ve büfeci gibi çok sayıda esnaf var. Tabiî ki yapılacak olan o yeni otogarda esnaf olarak biz de işin bir ucundan tutmak istiyoruz" dedi.

'ÖNERİLERİMİZ VAR'
AŞTİ'deki esnafa da ve Maltepe esnafı gibi sahip çıkılmasını isteyen Başkan Özbakır, "En kısa zamanda yeni seçilen dernek yönetimimizle birlikte başkanımızdan randevu talep edeceğiz. Esnaf projeye karşı değil. Yapılacak olan yeni otogarla ilgili bizim de fikirler ve önerilerimiz olacak. Bizde yeni yapılacak projeye müdahil olup, projenin içinde olmak isteriz. AŞTİ'deki esnafın tek sorunu buradaki mevcut olan haklarını korunması yönünde. Tabii ki bu koruyacak olanda sayın Başkanımız Melih Gökçek'tir. Başkanımız nasıl Ulus ve Maltepe esnafına sahip çıkıyorsa AŞTİ esnafına da sahip çıkacaktır. AŞTİ'deki esnafın yüzde 70'i acentelerden oluşuyor. Ve bu esnafın tamamı Ankaralı" şeklinde konuştu. Otobüsçüler açısından otogarın Mamak'ta olmasında bir sorun olmadığını belirten Ankara Şehirlerarası Otobüs İşletmecileri ve Acenteleri Derneği Başkanı Mustafa Özbakır, "Genelde otogarların 20 senedir. Bu sürenin ardından otogarlar muhakkak şehrin bir köşesine gider. Yapılacak olan ceplerle ne otobüsçünün nede yolcunun mağdur edileceğini zannetmiyorum. Zaten yeni otogarında otoban kenarında olması trafik açısından bir sorun oluşturmayacak. Yeni otogara da toplu ulaşım sağlanırsa proje bir numara olur" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sorun yok istek var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN