Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversiteliler yüzleri güldürdü

Başkent Üniversitesi öğrencileri, 7. Geleneksel Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında topladıkları paralarla Keçiören’deki minik öğrencilere kütüphane ve anasınıfı yaptırdı

Üniversiteliler yüzleri güldürdü
Ders hocası Senem Güngör tarafından yürütülen proje kapsamında kısa sürede yüzlerce ve malzeme toplayan Başkent Üniversitesi Fakültesi öğrencileri, Keçiören'de bulunan Halide Ömer Uncuoğlu İlköğretim Okulu'na yeni bir kütüphane ve minik öğrenciler için yepyeni bir anasınıfı yaptırdı. Kendilerine ait fazla eşyaları da satarak elde ettikleri gelirle yaptırdıkları kütüphane ve anasınıfını baştan sona döşeyen öğrenciler, öğrenci kardeşleri için yepyeni masa, sandalye, oyuncak ve eşya aldı. Okulun kütüphanesi ve anasınıfını kendi elleriyle döşeyen üniversiteli gençler, bağışladıkları kütüphane ve anasınıfının yeni sakinleri miniklerle fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Ağabey ve ablalarına bu anlamlı destekleri için teşekkür eden çocuklar ve ebeveynlerini mutlulukları ise gözlerinden okunuyordu.

İMECE USULÜ KAMPANYA
Ders araları ve hafta sonlarında açtıkları stantlarda çay, poğaça, ikinci el kitap ve çeşitli eşyalar satarak söz konusu kütüphane ve anasınıfının parasını çıkaran gençler, hem yüzleri güldürdü hem de birçok insana örnek olacak bir davranışa imza attı. "Öğrencilerimiz imece usulü kampanya yaptı" diyen öğretmen Senem Güngör, "Geleneksel sosyal sorumluluk projemiz bu yıl hakikaten tarihi, gözleri dolduran bir proje ve yüzleri güldüren bir sonuç çıkardı. Üniversitemizin öğrencileri büyük bir özveri ve gayretle minik öğrenciler için çabaladı. Duvarlarını boyayıp, masalarını elerliyle yerleştirdikleri bir kütüphane ve cıvıl cıvıl renklerle süsledikleri bir sınıfı ilkokuldaki çocuklarımıza armağan eti. Bu çok önemli toplumsal bir yardımlaşma örneğidir. Emeği geçen tüm öğrencilere teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteliler yüzleri güldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN