Ramazanda sporu bırakmayın

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, sporun bir hayat tarzı olarak her daim yapılması gerektiğini ifade etti

Giriş Tarihi: 14.6.2016
Ramazanda sporu bırakmayın
Sabah Ankara'ya konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, başkentlilere ramazan süresince spordan uzak kalmama tavsiyesinde bulundu. Doktor önerilerini dikkate almak gerektiğini vurgulayan Bakan Kılıç, "Sportif faaliyetleri bırakıp kenara çekilmemek gerekir. Bolca yürüyüş yapılmalı. Anadolu'nun her yerinde spor tesislerimiz var. 'Aileler sporda buluşuyor' projemiz var" dedi. İçinde basketbol, voleybol alanı ve halı sahanın olduğu binin üzerinde "Mahalle kompleksi"ni hizmete sunduklarını belirten Bakan Kılıç, "Ayrıca Milli Eğitim ile yaptığımız protokol çerçevesinde okulların spor salonlarının ortak kullanımı ve bulunduğu mahalde hizmet vermesi söz konusu" diye konuştu. Bakan Kılıç, daha sonra şu açıklamalarda bulundu:

Yurtlarda Paralel çözüldü
Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla paralelle mücadele noktasında öğrenci yurtları sorununa da el attık. Kredi Yurtlar Kurumu yatırımlarında ciddi bir ivme oldu. Paralel Yapı'nın kullandığı yurtlar tek tek denetlendi. Onların yurt olarak ifade ettiği yerlerden çok ciddi sayıda kopmalar oldu. Gençlerde özellikle kopmalar var. Bu önemli... Bu sene itibariyle de bize olan başvurularda da çok ciddi bir artış var. Bugün yurtların kapasitesi 500 bini aştı. Tarihi bir ivme yakalandı. Yurtlar artık sadece barınma imkânı sağlamıyor. Kariyer çalışmaları da yapılıyor.

Bölge yeniden inşa ediliyor
Paralel örgütün elebaşı görülen bazı kişilerin tutuklandığını gördükçe tabi saf duygularla gönül vermiş olan vatandaşlarımızın da bunlardan koptuklarına tanık oluyoruz. Bu da onların artık bu yapıyı sürdüremeyeceklerinin sinyallerini veriyor. Devlet artık Milli Güvenlik Kurulu ile Bakanlar Kurulu kararları ile çok farklı bir mücadele içerisinde. Bu mücadele bitmeyecek. Terörle mücadele kapsamında da Başbakanımızın koordinasyonunda rehabilitasyonu da içeren çalışmalar planlandı. Burada özellikle sportif ve sosyal faaliyetlere de ağırlık verilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız da zarar gören binalarla ilgili yeni yerleşim çalışma yaparken bölgedeki il ve ilçelere yeni sportif alanların kazandırılması noktasında özel bir hassasiyetimiz olacak. Özellikle mahalle tipi sahalarımız ciddi ilgi gören bir proje.

İzmarit atılmıyor demek 'komedi'
Avrupa Parlamentosu'nun yanı başında terör örgütü üyeleri çadır kuruyor buna "demokratik hak" diyorlar. Birileri gidip, "Kandil'de yere izmarit atılmıyor" diye haber yapıyor. Ya bu örgüt masum insanları katlediyor? Bu iki yüzlülüktür. PKK Avrupa'da yeterince mücadele edilmeyen bir örgüttür. Önce o çadırlar ne zaman kaldırılacak yanıt versinler. Sayın Cumhurbaşkanımız liste liste isim verdi, istihbarat bilgileri paylaşıldı, kırmızı bültenle arananlar var.

50 yıldır Almanya'dalar
Almany a'da doğup büyüyen Bakan Kılıç, 1915 olaylarına ilişkin karara sert tepki gösterdi: Teklifi verenlerin içinde Türkiye kökenli bir milletvekilinin olması düşündürücü. 'da yaşayan insanların oyu ile seçildi. Yüz yıl önceki tarihi olaylarla ilgilenmeye kalkışırken 'daki 3 milyonu aşkın vatandaşımızın insan haklarından kaynaklanan çifte vatandaşlık hakkını verme konusunda geri duruyorlar. Bu insanlar 50 yıldan aşkın süredir 'da yaşıyor. Madenlerde, sanayide, en zor işlerde çalıştılar.

Özil'e yapılan iki yüzlülük
Bazı Alman siyasetçilerin, Alman Milli Takımı'nda top koşturan Mesut Özil'e karşı ırkçı ayrılıkçı, İslamofobik beyanlarına karşı yeterince ses çıkmıyor. Özil Almanya'nın parçası değil mi? O vekil bu konuda niye sesini yükseltmiyor? Alman Meclisi'nin görevi tarihle ilgili karar vermek değildir. Bu iki yüzlü bir tutumdur. Almanya'da devam eden NSU davasını unutmasınlar. Doping sadece Türkiye'nin sorunu değil. Biz bu konuda kendimizle yüzleştik. Çok ciddi çalışmalar yaptık. Türkiye olarak biz sicil notumuz şuan çok iyi durumdadır. Bizler üzerimize düşen işlerimizi kararlılıkla yapmaya devam edeceğiz. 2014 yılında Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu'nun aldığı örneklerin yüzde 2.2'sinde yasaklı madde tespit edilmiş. Bu oran 2013'te yüzde 11'ler civarındaydı.

Muhammed Ali bir efsane
Muhamm ed Ali'nin sporcu yönü kadar kişiliği ve duruşu da önemliydi. İnsanlara daha önce görmedikleri bir şeyi yaşattı. Sözleriyle, tavırlarıyla, davranışıyla. Sevgi dolu bir insandı. Vietnam Savaşı'na karşı çıkması ile mücadele ruhunu ortaya koymuştu. Her şeyi elinden alınmasına rağmen geri adım atmamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazanda sporu bırakmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN