Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kâbusa dönmesin!

Giriş Tarihi: 14.6.2016
Tatil kâbusa dönmesin!

Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Sipahi, “ dönüşü evinizi bıraktığınız gibi bulmak istiyorsanız, basit ama gerekli önlemleri almayı ihmal etmeyin” dedi

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Celil Sipahi, eğitim yılının tamamlanmak üzere olduğu bugünlerde, e çıkma hazırlığı yapan Ankaralıları uyardı. Sipahi, başkentlilerden, tatile gitmeden ve su baskınlarına karşı gerekli önlemleri almalarını isteyerek, "Tatil dönüşü konutlarınızı bıraktığınız gibi bulmak istiyorsanız, tatile çıkmadan önce basit ama gerekli tedbirleri almayı ihmal etmeyin" dedi. Yangınlarda en önemli nedenin ihmal ve tedbirsizlik olduğuna çeken Sipahi, yangınların, çoğunlukla alınması kolay, fakat ihmal edilen önlemler sonucu çıktığını vurguladı. Sipahi, "Basit önlemler, çoğu zaman yangın tehlikesini tümüyle ortadan kaldırır. Bazen de olası bir yangının en az zararla atlatılmasına yardımcı olur" diye konuştu.

ELEKTRİĞİ ŞALTERDEN KESİN!
Sipahi, yaz aylarında özellikle konutlarda yaşanan yangınlarda, tatile çıkan vatandaşların ihmalinin büyük olduğunu kaydederek, tatile çıkanların, evlerinde kullandıkları tüm elektrikli aletleri prizden çıkartmaları, elektrik akımını şalterden kesmeleri gerektiğini belirtti. Tatile çıkarken doğalgaz ve tüp gaz kaynaklarını da ana vanalarından kapatmalarının, can ve mal güvenliği açısından önemli olduğunu belirten Sipahi, gaz kaçağıyla birikecek gazın meydana getireceği patlamanın, tehlikeli sonuçlara neden olabileceğini söyledi. Celil Sipahi, tatile çıkarken diğer önemli bir konunun da su musluklarının kontrolü olduğunu kaydederek, yangından kaçarken su baskınıyla karşılaşmamak için açık ve arızalı musluk bırakılmamasına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatil kâbusa dönmesin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN