Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tiryaki en sonunda belediyeyi de yıktı

Giriş Tarihi: 14.6.2016
Tiryaki en sonunda belediyeyi de yıktı

Altındağ Belediye Başkanı ’nin SABAH aracılığıyla duyurduğu gerçekleşti. Tiryaki, 3 bloktan oluşan belediye binasının bir bloğunu “yeşil alan”a çevirdi

Altındağ'da göreve geldiği günden itibaren 45 bin civarında gecekondu yıkan, ilçenin çehresini değiştiren Belediye Başkanı , yıllardır "yıkıldı, yıkılacak" denilen belediye binasını da yıktı. 3 bloktan oluşan Altındağ Belediye binasının bir bloğu yıkıldı. çalışmalarının ardından belediye binası, farklı bir görünüme büründü. Bölgeyi yeşil alan olarak değerlendirerek belediyeyi daha ferah bir görünüme kavuşturan Başkan Tiryaki "Böylece Altındağ'a kattığımız yeşil alan miktarı daha da arttı" diye konuştu.

ŞAKAYDI GERÇEK OLDU
Belediye binasının atıl bölümlerinin ortadan kalktığını ifade eden Tiryaki, "Sürekli bana esrpirili bir dille 'Siz yakında belediyeyi de yıkarsınız' diyorlardı. Dostlarım, arkadaşlarım, 'Altındağ'da yıkılmayan bir belediye kaldı' diye bana şaka yaparlardı. Sonunda bekledikleri oldu. Belediye binasının bir bölümünü de yıktık" dedi.

TARİHİ BÖLGE ORTAYA ÇIKTI
Kalifiye, az ve öz personel politikası nedeniyle, belediyenin bir bölümünün boş kaldığını aktaran Tiryaki, "Yemek salonu, evlendirme müdürlüğü birimleri, oda nikah salonu ve bazı dükkanların bulunduğu bölümü tamamen yıkarak arkasındaki tarihi alanı ortaya çıkardık. Böylece Hamamönü ve Hamamarkası Anafartalar Caddesi'ne bağlanmış oldu" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiryaki en sonunda belediyeyi de yıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN