’li başkandan Külliye çıkarması

Genel Merkez’den izin alan ’li Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, dün Külliye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşerek projelerine destek istedi

Giriş Tarihi: 16.6.2016
CHP’li başkandan Külliye çıkarması
Dün başkentin gündemine 'li Yenimahalle Belediye Başkanı 'ın Beştepe Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesi damgasını vurdu. Görüşmenin arka planında nelerin yer aldığı tartışılırken belediyeden yapılan açıklamada, Başkan Yaşar'ın ilçeye dair projeleri hakkında bilgi vermek amacıyla Külliye'ye gittiği belirtildi. Aynı zamanda İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı da olan Yaşar, bekleyen Büyükşehir Yasasıyla ilgili önerilerinin de bulunduğu bir dosyayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu.

TEPEKULE'YE DESTEK İSTEDİ
Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunduğu projeler arasında ilk olarak Şentepe Mahallesi'ne yapılması planlanan Tepekule projesi vardı. Tepede bulunan vericilerin kaldırılması için destek isteyen Yaşar, bin 300 gecekondunun bulunduğu Yamaçevler projesinden de bahsetti… Projenin yaklaşık bir yıldır Bakanlar Kurulu'nda beklediğini ifade eden Yaşar, kararın bir an önce çıkması ve projeye başlanması gerektiğini anlattı. Yaşar'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunduğu dosyada yer alan üçüncü proje ise Yenimahalle Hükümet Konağı'ydı. Yaşar, ilçenin eskimiş olan kaymakamlık binasının yerine kaymakamlık ve ona bağlı müdürlüklerin bulunduğu yeni bir binanın yatırım programına alınmasını ettiklerini söyledi. Yaşar, Erdoğan'la görüşmesinin ardından Yenimahalle Belediyesi binasında basın toplantısı düzenledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li başkandan Külliye çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN