Türkiye'nin en iyi haber sitesi

11 Temmuz’da ler görevde

EGO Genel Müdürlüğü, 11 Temmuz’da başlaması planlanan “Başkentray” çalışmaları kapsamında 18 ay yapılamayacak banliyö seferleriyle ilgili düzenleme yaptı. Binlerce Sincan, Etimesgut ve Mamaklı’nın mağdur olmaması için 50 ek görevlendirildi

11 Temmuz’da otobüsler görevde
Bu ay içerisinde başlaması planlanan ancak ramazan ayı içerisinde vatandaşların ulaşım sorunu yaşamaması için bayram sonrasına ertelenen "Başkentray" projesi kapsamında, Sincan-Kayaş arasında çalışan banliyö seferleri 11 Temmuz tarihinden itibaren yaklaşık 18 ay boyunca iptal edilecek. Günde yaklaşık 50 bin yolcunun taşındığı banliyölerin iptal edilmesi ile birlikte binlerce yolcu lerle taşınacak.

50 EK OTOBÜS GÖREVLENDİRİLDİ
Banliyö hattında istasyon yoğunluğunun en yüksek olduğu Sincan ve Etimesgut'a 35, Kayaş'a ise 15 adet ek otobüs koyulacağını ifade eden EGO yetkilileri, "Banliyö seferleri kapatılınca Sincan, Etimesgut ve Kayaş'taki mevcut otobüs hatlarımıza 50 otobüs ilave ederek otobüs seferleri arasındaki süreyi sıkılaştırdık. Biz EGO olarak günde 50 bin yolcunun taşındığı banliyö seferlerinin iptal edilmesi konusunda hazırlıklarımızı tamamladık. Vatandaşlarımızın ulaşım konusunda sorun yaşamaması için hazırlıklarımızı yaparak tedbirlerimizi artırdık" ifadelerini kullandı.

BANLİYÖLER DE METRO STANDARDINA ULAŞACAK
Yıllardır yapımı adeta yılan hikayesine dönen Başkentray projesinin tamamlanması ile birlikte Sincan-Kayaş Banliyösü metro standartlarına çıkartılacak. Proje kapsamında güzergah üzerindeki tüm hemzemin geçitlerin kaldırılması planlanırken mevcut istasyonlarında metro standartlarına çıkarılması hedefleniyor. Başkentray tamamlandığında Sincan- Kayaş arasındaki yılda ortalama 15 milyon olan yolcu taşıma kapasitesi 60 milyona kadar ulaşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
11 Temmuz’da otobüsler görevde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN