Babalardan 5 milyar liralık beklenti var!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “’nde yapılacak harcamanın bu yıl 5 milyar lirayı bulması bekleniyor” diye konuştu

Giriş Tarihi: 18.6.2016
Babalardan 5 milyar liralık beklenti var!
Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu hafta sonu kutlanacak dolayısıyla yapılacak harcamaların tutarının 5 milyar lirayı bulmasının beklendiğini belirtti. Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, özel günler ve bayramların piyasanın canlanmasına büyük katkı sağladığını ifade etti.

HER KESEYE UYGUN HEDİYE VAR
Babalar Günü'nde yapılacak harcamalarla, çocuklara alınacak karne hediyeleri için yapılacak harcamaların piyasanın canlanmasına neden olacağına işaret eden Palandöken, şunları kaydetti: "Geçen yıl için harcanan para, nakit alımlar hariç 5 milyar 626 milyon lira, 'nde 5 milyar 782 milyon lira olmuştu. Babalar Günü'nde ise 4,5 milyar liraya yaklaşan harcamanın bu yıl 5 milyar lirayı bulması bekleniyor. Babalar Günü ile çocuklarımızın karne günü birleşince harcamalar diğer özel günleri geçebilir. Vatandaşların yapacakları harcamalar, elektronik ve giyim-aksesuar sektörlerinde özellikle hareketlilik yaşatacaktır. Bu hafta sonu satışların normal günlere göre daha canlı geçmesini bekleyen esnafta, her keseye göre bir hediye bulunuyor."

EN ÇOK ELEKTRONİK EŞYA VE TELEKOMÜNİKASYON
Babalar Günü'nde yapılan harcamaların 4'te 1'inin elektronik eşya ve telekomünikasyon sektöründen yapılan alışverişlerden oluştuğuna dikkati çeken Palandöken, en çok alışverişin Marmara ve İç Anadolu Bölgesi'nde yapıldığını ve harcamanın ortalama 122 lira olduğunu bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babalardan 5 milyar liralık beklenti var!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN