Kazan’a yeni yol müjdesi

SABAH Ankara’nın gündeme getirdiği Ankara-Kazan yolunun genişletilmesiyle ilgili çalışmalar başlıyor. Müjdeyi Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan verdi

Giriş Tarihi: 21.6.2016
Kazan’a yeni yol müjdesi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara-Kazan D-750 karayolunun genişletileceği müjdesini vererek, "Kazanlılar bilsin ki bugünden itibaren süreci başlatmış durumdayız" diye konuştu. Kazan Belediye Başkanı de, "Kazan'a ve Ankara'ya hayırlı olsun" dedi. Kazan Belediyesi'nce geleneksel olarak düzenlenen ramazan etkinliklerinin konuğu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan ve eşi oldu. Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ü makamında ziyaret eden Bakan Arslan daha sonra Ramazan etkinliklerinin düzenlendiği Ulu Cami avlusunda vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Arslan ve eşine, Başkan Ertürk ve eşi Meral Ertürk de eşlik etti. Başkan Ertürk ziyareti sırasında Bakan Arslan ve eşine Kazan'a özgü çeşitli hediyeler takdim etti.

"KAZAN'IN ENİŞTESİYİM"
Bakan Ahmet Arslan, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bu akşamın özel durumu şu, birini çevirmişler ve demişler ki nerelisin, demiş ki vallahi henüz evlenmedim. 27 yıldır evliyim, dolayısıyla 27 yıldır cevabım belli. Ben Ankaralıyım dolayısıyla K.Hamam'ın Kazan'ın bir eniştesi olarak bugün buradayız. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum ve ne mutlu ki K.Hamam, Kazanlıları tanıdım, ne mutlu ki Belediye Başkanımız Lokman Ertürk dostumuzu, arkadaşımızı tanıdım. Yıllardır takip ediyoruz, gerçekten çok güzel hizmetler veriyorlar Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte. Kazan'ın çehresini değiştirdiler değiştirmeye devam ediyorlar. Bizim de üzerimize düşenler var. Biliyorumki Kazanlıların beklediği bir müjde var. Kazanlılar diyor ki, evet büyüdük, Ankara'ya yakınız ancak özellikle Ankara- Kazan arası yol, haftasonu akşam ve sabahları çok aşırı sıkışıyor, bu yolun genişleme ihtiyacı var."

'SÜREÇ BAŞLAMIŞ DURUMDA'
Başbakan Binali 'ın da bölgeye olan hassasiyetini bildiğini ifade eden Bakan Arslan, "Kazanlılar bilsin ki bugünden itibaren süreci başlatmış durumdayız. Genişletme sürecinde belki biraz sıkıntı yaşayacaksınız ama bittikten sonra hem Ankara'ya daha yakın olacağız. Ankara'nın da bu bölgeye kolay erişmesi lazım ki özellikle sanayi şehri Kazan'ın sanayisinin gelişmesi, istihdamın ve Kazan'ın refahının artması konusunda her şeyi yapabilelim."

HAFTA SONLARI ÇEKİLMEZ HALE GELİYORDU
Kazan Belediye Başkanı Ertürk de, "Kazan bugün yine kazançlı günlerinden birini yaşıyor" diyerek şunları söyledi: "Sayın Bakanımız Kazan'ın çok uzun yılardır beklediği ve Kazan'ı gerek refah seviyesini yükseltecek gerek yatırımların artması konusunda en büyük engellerimizden birisi olan yol sorunumuzun çözüleceği müjdesini verdi. yolu bugünkü durumuyla sabahları ve akşamları ile hafta sonları çekilmez bir hale geliyor. Yoğunluk sebebiyle buna otoban yolu da dahil. Yıllardır Kazan halkının hatta Ankaralıların ümitle beklediği o güzel müjdeyi kendisi bizzat vermiş oldu." Yol çalışmalar kapsamında 2 şeritten 4 şeride çıkarılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazan’a yeni yol müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN