Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Araç kaplatma çılgınlığı hızla yayılıyor

Geniş ürün yelpazesiyle araç severlere birçok seçenek sunan araç kaplama merkezleri başkentte de dolup taşıyor

Giriş Tarihi: 24.6.2016
Araç kaplatma çılgınlığı hızla yayılıyor
Son yıllarda dünyada moda olan araç kaplama çılgınlığı, ülkemizde de çok fazla rağbet görmeye başladı. Birbirinden farklı renk seçeneği ile ilk bakışta diğer araçlardan ayrışmayı sağlayan araç kaplaması, bilinenin aksine araca zarar vermiyor, hatta boyayı koruyor. Boyatmaktan daha az masraflı olan araç kaplatma son yıllarda ülkemizde de hızla yayılıyor. Geniş ürün yelpazesiyle araç severlere birçok seçenek sunan araç kaplama merkezlerinde yer bulmak gün geçtikçe zorlaşıyor. 'nın en profesyonel araç kaplama merkezleri arasında gösterilen GMG Garage Kurucu ve İşletmecisi Mustafa Baranlı, araç kaplatmanın avantajlarından bahsetti: "Boyatmaya oranla çok daha kısa sürede tamamlanan araç kaplama işlemi araca zarar vermez, hatta boyayı korur. Aracının renginden hoşnut olmayan araç sahipleri araçlarını boyatmak yerine kaplatmayı tercih ediyor. Boyalı aracın değeri düşeceğinden, kaplatmak araca hem estetik bir görüntü katıyor hem de aracı boyatmaktan kurtarıyor.

SANAT ESERİ GİBİ
Kişinin zevkine göre kapladığımız araçlar bir araçtan çok sanat eserine benziyor. İlk bakışta diğer araçlardan ayrışan kaplatılan araçlar görüntüsüyle olduğu kadar avantajlarıyla da tercih sebebi oluyor. Aracının rengini değiştirmek isteyen veya aradığı renkte arabayı bulamayan araç sahipleri için hem pratik hem işlevsel çözümler sunuyoruz. Kısacası araç kaplatmak; aracın boyasını korur, boya ile kıyaslandığında ve bütçe tasarrufu sağlatır, çiziklerin görünürlüğünü azaltır, aracı dış koşullarına karşı dayanıklı hale getirir, kaplanan aracın üzeri pastacila yapılabilir, araç kaplandıktan sonra araca yapışan zift vb. maddeler rahatlıkla temizlenebilir" diye konuşan Baranlı, GMG Garage bünyesinde kaplanan araçlara 3 yıl uygulama garantisi verdiklerini söyledi.

TARZINIZI ARACINIZA YANSITIN!
Baranlı, araç kaplama sayesinde renk değiştirme, dekoratif süsleme, boya kusurlarını saklama gibi estetik amaçlar dışında kaplanan araçlardaki orijinal boya ve verniğinin UV ışınlarından etkilenerek solmaz ve matlaşmaz, kuş pisliği, asit yağmurları, kar ve yakıcı güneş gibi zararlı dış etkenlere karşı korunur olduğunu belirtti. Baranlı, araç severlerin araçlarını kaplatarak tarzlarını araçlarına yansıtacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araç kaplatma çılgınlığı hızla yayılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN