Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleneksel iftarda Anadolu kaynaşması

MÜSİAD Şubesi’nin geleneksel iftar programında “Kim var?” denilince sağına soluna bakmadan “Ben varım” diyen Anadolu sermayesi bir araya geldi

Giriş Tarihi: 25.6.2016
Geleneksel iftarda Anadolu kaynaşması
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİ- AD) Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel iftar programı JW Marriott Hotel'de gerçekleşti. İş dünyası, siyaset ve bürokrasinin bir araya geldiği, MÜSİ- AD iftar yemeğine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Maliye Bakanı Naci Ağbal, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci ile MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal ve MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak katıldı.

"2023'e doğru koşuyoruz" Bakan Zeybekci programda yaptığı konuşmada "MÜSİAD, rahmetli Menderes, rahmetli Özal ile başlayan 'nin uyanışının, geçmişte defalarca önü kesilen mahir girişimci insanımızın ve ülkemizin önünü açma hikâyesidir. MÜSİAD, 'Geleceğin büyük 'sini kuracak kim var' diye milletin sorduğu anda, sağına soluna, önüne ve arkasına bile bakmadan Anadolu'nun her köşesinden ayağa kalkan, bu ülkenin gerçek hizmetkarlarının hikayesidir" ifadelerini kullandı. Birlik ve beraberliğin daim olmasını istediklerini belirten Zeybekci, 2023 hedeflerine doğru koşan, dünyada başı dik, onuruyla, gururuyla muasır medeniyet yolculuğuna devam Türkiye'nin hep birlikte hizmetkarı olmayı dilediklerini kaydetti.

Nail Olpak: 4.8 büyüme önemliydi
MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, dünyada mücadelenin azalıp çoğaldığını ancak asla bitmediğini ifade ederek, "Türkiye devraldığı büyük tarihsel mirasın üzerinde yükseldiği için oldukça yüksek bir dağdır. Bu nedenle başı dumanlıdır, bu nedenle karı boldur. Bu nedenle Türkiye'de bir seçim olduğu zaman sonuçlarını yalnızca milletimiz değil, bütün Müslüman coğrafyası takip eder" dedi. Olpak, küresel ekonomideki durgunluk sürerken, Türkiye'nin yüzde 4.8 büyümesinin de oldukça önemli olduğunu söyledi.

'Üzerimize düşen görevi yapıyoruz'
MÜSİAD Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal da Türkiye'nin birliğini ve beraberliğini tesis etmenin mutlak sorumluluk olduğunu, bunun için üzerlerine düşen görevleri yapmaya hazır bulunduklarını dile getirdi. Ar-Ge ve inovasyonun önemini artıracak bir projeye imza attıklarını belirten MÜSİAD Ankara Şube Başkanı Erdal, çalışmaya Ankara'nın önde gelen sivil toplum kuruluşları ve kamu temsilcilerinin de ortak olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleneksel iftarda Anadolu kaynaşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN