Sağlıklı yaşama ‘’ koçu

Giriş Tarihi: 28.6.2016
Sağlıklı yaşama ‘nefes’ koçu

deyip geçmeyin! Kaliteli bir tüm sinirsel rahatsızlıkları alt ederken sığ bir nefes de tam tersine kronik mutsuzluğa, sürekli yorgunluğa ve öfkeye davetiye çıkarıyor

Uzun yıllardır kişisel gelişimi ve yaşam koçluğu üzerine yürüttüğü çalışmaların ardından Çankaya'da açtığı danışmalık merkezinde tecrübelerini paylaşan ve Yaşam Koçu Melek Dönmez, kaliteli bir hayatta sağlıklı almanın tüyolarını anlattı. Dönmez, "Nefes alıp-verme biçimi insan sağlığını yakından etkiliyor" dedi.

RUHSAL AĞRIYA NE FESLİ TEDAVİ
İnsanları dinleme ve sorunları çözme isteğiyle birlikte bir süre sonra kendisini bu alanda bulduğunu belirten Dönmez, ruhsal ağrı ve rahatsızlıkları doğru nefes alma egzersizleriyle yendiklerini söyledi. Dönmez, "Günümüzde nefes ve yaşam noktasında desteğe, koçluğa olan ihtiyaç arttı. Artık insanlar birbirlerini dinlemekten ziyade yargılayıp eleştirmeye döndü. İçimizdeki potansiyeli çıkarıp nefese zihinsel engelleri aşmaya çalışıyoruz. Fiziksel-ruhsal-zihinsel bir arınma söz konusu. Ruhsal olarak olaylara bakış açımız zamanla değişiyor. Her biri iki saat süren toplam 15 seansla danışanlarımıza destek oluyoruz. Seanslardan önce ve sonra koçluk yapıyor, danışanla iki kez değerlendirme yapılıyor. 12 yaş ve üzeri ihtiyaç duyan herkese nefes koçluğu hizmeti veriyoruz. Ciddi sonuçlar, değişimler elde ettik. Biz merkezimizde yaşam ve nefes koçluğunun yanında kahkaha yogası, meditasyon da yaptırıyoruz. Burada stres ve sıkıntılarımızla yorulan ruhlarımızı tedavi ediyoruz" diye konuştu.

SIĞ NEFES HASTA EDİYOR
Melek Dönmez, kronik mutsuzluk, sürekli yorgunluk, fobiler, uykusuzluk gibi sorunların kaynağında "Sığ nefes alışkanlığı" olduğunu söyledi. Bilimsel araştırmalarla nefesin insan sağlığı üzerinde etkilerinin kanıtlandığını belirten Dönmez, "Değişim-dönüşüm nefesi şu anda yeryüzünde uygulanmakta olan en güçlü arınma, kendi kendini iyileştirme ve şifalanma tekniklerinden biridir. Kişilerin kendilerinde fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal bir bütünlük sağlayarak içlerindeki özü ortaya çıkaran etkili bir araçtır. Amacımız çarpık ve problemli nefes alışkanlıklarını değiştirip kalıcı olarak ruh halini iyileştirmektir. Değişim-dönüşüm nefesi; açık, tam ve bağlantılı diyafram nefesinin alındığı, özel ses teknikleri ile birlikte olumlamalar kullanarak yaşam koçluğu ile desteklenen, düzenli bireysel çalışmalardır. Üç seviyede faydası vardır" dedi.

NEFES KAPASİTESİ YÜZDE 90 OLUR
Değişim-Dönüşüm Nefesi ile nefes kapasitemiz yüzde 80-90'lara çıkartılarak istenilen yaşam kalitesi kazanılıyor. Gerektiği kadar oksijen alan bedenimizde hücreler yenileniyor, limitli nefes alışkanlığı düzeliyor, artan oksijen seviyesi ile bağışıklık sistemimiz güçleniyor, mevcut hastalıkların iyileşmesine destek oluyor. Öte yandan stres, gerginlik, öfke, kaygı, endişe, korku, gibi duygular da ortadan kalkmış oluyor.

HER TÜRLÜ OLUMSUZ ANI BU SAYEDE TEMİZLENİYOR
Hayat boyu korktuğumuzda, üzüldüğümüzde ya da öfkelendiğimizde nefesimizi tutarız. İfade edemediğimiz duygular bilinçaltımıza itilir. Bilinçaltına itilen bu duygular beraberinde stres, gerginlik, kaygı, mutsuzluk ve hastalık getirir. Bu terapi ile negatif düşünce kalıpları, bizi rahatsız eden engelleyen her türlü olumsuz anılar da temizleniyor.

BENLİK BİLİNCİ GİDİYOR 'BİRLİK' AĞIR BASIYOR
Değişim-dönüşüm nefesi seanslarından sonra benlik bilinci yerini birlik bilincine bırakıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıklı yaşama ‘nefes’ koçu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN