Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 ’li belediye arsa kavgasında

’nın en değerli bölgelerinden Çayyolu, 2012’de Yenimahalle’den alınıp Çankaya ve Etimesgut’a bağlandı. 30 Mart’ta göreve gelen MHP’li Enver Demirel’in ardından ’li Alper Taşdelen’in de Çayyolu’ndaki araziler için CHP’li Fethi Yaşar’a dava açtığı ortaya çıktı

2 CHP’li belediye arsa kavgasında
'nın en gözde yerleşim bölgelerinden olan Çayyolu, 2012 yılında Yenimahalle sınırlarından çıkarılarak Çankaya ve Etimesgut ilçelerine bağlandı. Yenimahalle'nin Dodurga ve Alacaatlı mahallelerinin çevre yolu içinde kalan kısmı ile Çayyolu, Ahmet Taner Kışlalı, Ümit, Koru, Konutkent ve Yaşamkent mahalleleri, Çankaya'ya katılırken Şehitali, Aşağıyurtçu, Yukarıyurtçu, Ballıkuyumcu ve Fevziye mahalleleri, Etimesgut'a bağlandı.

SOLUĞU ADLİYEDE ALDI
30 Mart 2014'teki yerel seçimlerin ardından 'den Çankaya Belediye Başkanı seçilen Alper Taşdelen, Çayyolu bölgesindeki Yenimahalle Belediyesi'ne ait arazilerin kendilerine devredilmesi için görüşmelere başladı. İlçe Tapu Müdürlükleri ve Yenimahalle Belediyesi ile yapılan görüşmelerden herhangi bir sonuç elde edemeyen CHP'li Çankaya Belediyesi soluğu Ankara Adliyesi'nde aldı.

322 BİN TL TALE P ETTİ
CHP'li Yenimahalle Belediyesi'ni dava eden CHP'li Çankaya Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi'ne ait tapu kayıtlarının iptal ettirilerek Çankaya Belediyesi adına tescil edilmesini talep etti. Ayrıca dava konusu taşınmazların üçüncü kişilere devrinin önlenmesi için ihtiyati tedbir kararı verilmesini de isteyen Çankaya Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi'nin haksız olarak sattığını iddia ettiği araziler içinde 322 bin TL talep etti.
Mahkeme görevsizlik kararı verdi
MHP'li Etimesgut Belediyesi'nin Ankara Batı 2. Asliye Mahkemesi'nde açtığı davanın ardından mahkemenin ihtiyati tedbir kararı aldığı öğrenildi. CHP'li Çankaya Belediyesi'nin Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtığı davada ise mahkeme görevsizlik verirken dosyalar hakem mahkemeye gönderildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 CHP’li belediye arsa kavgasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN