Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’dan yayılan iyilik

Gülen Muharrem Pakoğlu İlköğretim u’nda başlatılan ve yüzlerce öğrencinin faydalandığı yardım kampanyası diğer okullara örnek oldu

Ankara’dan yayılan iyilik
Emek'te bulunan Gülen Muharrem Pakoğlu İlköğretim u, geleneksel olarak yaptıkları yardım kampanyasını bu yıl üç kat büyüttü. ve terör bölgesindeki yüzlerce çocuğun yüzünü güldürdü. Doğu-Güneydoğu bölgesinde terör nedeniyle eğitimleri aksayan öğrenciler ise kitap yardımları için mektup yazarak teşekkür etti.

"DOĞRU YERE ULAŞIYOR"
Okulda başlattıkları küçücük bir hareketle Türkiye'nin birçok ilinden ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşan Okul ve öğrencileri örnek bir başarıya da imza attı. "Her şeyi öğrencilerimiz ve onların gönüllü destek veren anneleriyle başardık" diyen Gülen Muharrem Pakoğlu Okul Aile Birliği Başkanı Evren Alankuş, "Diğer çocuklarımızın yüzlerine bir tebessüm kondurup en azından bazı ihtiyaçlarını giderebilmek için böylesi bir yola girdik. Okulumuzun böylesi bir geleneği varmış biz de bunu severek devam ettiriyoruz. Çok olumlu tepkiler aldık. Özellikle öğrenci ve terör bölgesindeki okullarımızda tarifsiz mutluluklar yaşadık. Yardımlarımızın doğru yere ulaştığını gözlerimizle gördük" dedi.

EN ANLAMLI BAYRAM HEDİYESİ
Alankuş, yardım kapsamında minikleri bayramda da unutmadıklarını ifade etti. Alankuş, "Altındağ bölgesinden İhsan Sungur ve Milli Müdafaa İlköğretim Okulları Pursaklar bölgesinden üç okulumuzdaki öğrencilere kıyafet yardımı yaptık. Bayram hediyesi olarak onları sevindirdik. Toplam 100 çocuğumuza bayram hediyesi verdik. Yine terör bölgesinde de bayram desteği verdik. Kıyafetlerimiz sıfır ancak para, oyuncak ve kitaplarda ikinci eller de var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara’dan yayılan iyilik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN