Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent bayrama hazır

Büyükşehir, başta ASKİ ve EGO olmak üzere tüm birimlerde bayram hazırlıklarını tamamladı. süresince vatandaşlar tüm talep ve isteklerini ALO 153’e 7/24 iletebilecek

Giriş Tarihi: 4.7.2016
Başkent bayrama hazır
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin 'nı huzur ve güven içinde geçirmeleri için EGO ve ASKİ başta olmak üzere tüm birimlerinde gerekli önlemleri aldı. EGO leri, bayram boyunca ücretsiz olacak. Başkentliler, bayram süresince talep ve şikayetlerini, 7/24 olan ALO 153 hattına iletirken, Zabıta ve İtfaiye ekipleri, tatil süresince de görev başında bulunacak.

OTOBÜSLER ÜCRETSİZ
Büyükşehir Belediyesi'nin "bayramda ücretsiz otobüs yolcuğu" uygulaması, bu yıl da 3 günlük Ramazan Bayramı süresince uygulanmaya devam edecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşların, rahat ve ulaşım sorunu olmadan mezarlık ve akraba ziyaretlerini yapabilmeleri, istedikleri yerlere güvenli bir şekilde ulaşabilmeleri için EGO otobüsleri, ücretsiz yolcu taşıyacak. 5 Temmuz'da başlayacak Ramazan Bayramı'nda, 3 gün boyunca başkentliler, EGO otobüslerine Ankarakart'ları kullanmadan binebilecekler. EGO ayrıca bugünden itibaren mezarlıklara kolaylıkla gidebilmeleri amacıyla otobüs seferleri düzenledi. Büyükşehir Belediyesi, bayram süresince tüm birim ve genel müdürlükleriyle görev başında olacak. ALO 153 "Mavi Masa", bayramda 7/24 çalışarak, Ankaralıların dilek, talep ve şikayetlerini almaya devam edecek. ASKİ Genel Müdürlüğü Kanal Arıza ekipleri de 24 saat aralıksız görev yaparak, bayram süresince başkentlilerin acil ihtiyaçlarını karşılayacak. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı da kent içi ulaşımında düzeni sağlamak ve halkın bayram ziyaretlerini rahatça yapabilmelerini temin etmek amacıyla, Ulaşım Trafik ekipleriyle, durak ve hatlarda gerekli kontrolleri yapacak. Zabıta ekipleri ayrıca arife gününden itibaren gıda kontrollerini sıklaştırarak, vatandaşların daha sağlıklı gıda tüketmelerine imkan sağlayacak.

MEZARLIKLARIN İÇİNDE RİNG SERVİSİ OLACAK
Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, başkentlilerin kent içi ulaşımlarının dışında, Karşıyaka, Ortaköy ve Sincan mezarlıklarında vatandaşların yakınlarını rahatlıkla ve huzur içinde ziyaret edebilmeleri için de arife ve bayram süresince mezarlıklar içinde ring seferleri düzenleyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent bayrama hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN