Huzurevinde organik yaşam

Başkentteki bir huzurevinde yaşlılar, hobi bahçelerinde doğal sebze ve meyve yetiştirerek hem vakit geçiriyor hem de sağlıklı beslenip ürettiklerini birbirleriyle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor

Giriş Tarihi: 8.7.2016
Huzurevinde organik yaşam
Ümitköy Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon sakinleri, günlerinin büyük bölümünü huzurevi etrafında oluşturulan hobi bahçelerinde sebze ve meyve yetiştirerek geçiriyor. Yaşlılar, aynı zamanda bahçenin bakımını da üstleniyor. Bayramda hatırlanmayı bekleyen yaşlılar, herkesi yetiştirdikleri ürünleri paylaşmak için huzurevine davet ediyor. Huzurevi yetkilileri, yaşlıların hobi bahçesine olan taleplerinin fazlalığı nedeniyle alanlarını daha da genişletmeyi planlıyor.

"SORUMLULUK BİZDE"
Altı senedir huzurevinde kalan Eryoldaş, hobi bahçelerinin herkese müstakil olacak şekilde düzenlendiğini söyledi. Bahçede domates, biber, patlıcan, salatalık, nane, taze soğan yetiştirdiğini anlatan Eryoldaş, fındık ve vişne ağaçlarının da bulunduğunu anlattı. Eryoldaş, bahçenin sorumluluğunun kendilerinde olduğunu ve çapa, sulama gibi işlemleri yaptıklarını belirtti. Huzurevinde sosyal faaliyetlerinin çok fazla olduğunu, günlerinin güzel geçtiğini aktaran Eryoldaş, "Keşke bütün huzurevlerinde böyle bir uygulama olsa. Bu da bir nevi rehabilitasyon bizler için. Bayramda herkesi buraya davet ediyoruz. Bütün huzurevlerindeki yaşlılarımızın bayramları kutlu olsun." dedi.

"HERKESİ DAVET EDİYORUM"
Ferfuri Keskin 12 yıldır huzurevinde kaldığını, hobi bahçesinin otunun temizlenmesinden çapasına kadar her şeyi kendisinin yaptığını söyledi. Doğayı çok sevdiğini ifade eden Keskin, bahçesinde biber, domates, salatalık yetiştirdiğini anlattı. Bayramlarda çocuklarının yanına gittiğini ifade eden Keskin, bayramın sağlıkla, huzurla, neşeyle geçmesi dileğinde bulundu. Ahmet Faruk Onan ise 3 yıldır huzurevinde bulunduğunu ve bahçeyle uğraşmayı çok sevdiğini belirterek, bahçede biber, domates, patlıcan, soğan ve semizotu yetiştirdiğini söyledi. Bahçeyi oluştururken biraz yorulduklarını ama sonucun çok iyi olduğunu, merakla patlıcanlarının, soğanlarının olmasını beklediğini aktaran Onan, "Bahçe burada vaktimizi geçirmemizi sağlıyor hem de olan ürünlerden arkadaşlarla birbirimize ikram ediyoruz. Bahçeme gelmek isteyen herkesi davet ediyorum." dedi. Onan, sevinçli, savaşların olmadığı bir bayram dileyen Onan, başta kendi ailesi olmak üzere herkesi bayramda ziyarete beklediğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Huzurevinde organik yaşam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN