Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oran, şimdi yaşam oluyor

Giriş Tarihi: 15.7.2016
Oran, şimdi yaşam merkezi oluyor

’nın en önemli yerleşim yerlerinden Oran’ın değeri hayata geçirilmeye başlanan yeni nesil projeler sayesinde yeniden yükseliyor

Bölgede inşa edilen konut projesi sayısı günden güne artarken, kısa süre sonra binden fazla kişi yeni yaşamlarına Oran'da başlamaya hazırlanıyor. Bir dönem siyasetin kalbinin attığı yer olan Oran'a ilgi, yeni yerleşim yerlerinin artmasıyla azalmaya başlamıştı. Uzun bir süre yeni bir inşaatın yapılmadığı bölge, son 3 yıldan beri eski günlerine dönme yolunda hızla ilerliyor. Başkentin en yüksek konut kulesi, 185 metrelik One Tower Diplomatique projesine başladıklarında Oran'ın konut projeleri için bugünkü kadar gözde olmadığını hatırlatan İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, aradan geçen zaman içinde bölgenin markalı projelerin gözdesi olduğunu kaydetti.

"ESKİ GÜNLERİNE DÖNÜYOR"
Oran'ın eski günlerine yavaş yavaş kavuşmaya başladığını vurgulayan Özçelik, "Yalnızca değil, tüm 'nin yakından tanıdığı Oran bölgesi, bir zamanlar siyasetçi, sanatçı ve bürokratların vazgeçilmez adresiydi. Bölgenin önemi asla etkisini yitirmedi elbette ancak yeni yerleşim yerlerinin ortaya çıkması, Oran'ın önüne geçti. Biz, One Tower Diplomatique projemize başladığımız günlerde, Oran'da proje konut yoktu. İnşaatımız yükseldikçe, bölgeye ilgi yeniden artmaya başladı. Oran'ın yeniden değerlenmesini sağlayan bir projeyi hayata geçirmek bizi çok gururlandırıyor" diye konuştu.

TESLİM TARİHİNE AZ KALDI
Özçelik, kısa süre sonra sahiplerine teslim edilmeye başlayacak One Tower Diplomatique ile bölge nüfusunun da yeniden artışa geçeceğini bildirerek, şunları söyledi: "Toplam 306 daireden oluşan One Tower Diplomatique projemiz ile en az bin kişi Oran'da yaşamaya başlayacak. Projede yer alacak sosyal donatı alanlarından, verilecek hizmetlere; kolay ulaşım sağlanan lokasyonundan, yeşil bina kurgusuna kadar tüm özellikler konut sahiplerinin kaliteli yaşamasını sağlayacak. Hemen altında bulunan ve bölgenin ikinci alışveriş olan One Tower AVM şimdiden kentin yeni buluşma noktalarından oldu. Konutlar da teslim edilince bölgenin canlılığı artarak, bölge yeniden yaşam merkezi olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oran, şimdi yaşam merkezi oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN