Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı darbeye geçit vermedi

Kışlalarından çıkan FETÖ’cü askerler başkentlilere adeta kâbus dolu bir yaşattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı ile sokaklara dökülen binlerce lı, “Demokrasi” mücadelesi verdi

Ankaralı darbeye geçit vermedi

Halk tarafından seçilmiş hükümete darbe girişiminde bulunmaya çalışan Paralel Yapı mensubu askerler F-16, Sikorsky ve tanklarla başkente ve kurşun yağdırdı. Başta Türkiye Büyük Millet Meclisi olmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü ve TRT Genel Müdürlüğü'ne bomba ve kurşun yağdıran darbecilerin oyununu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile sokağa dökülen binlerce Ankaralı bozdu. Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Kızılay ve Sıhhiye meydanlarında toplanan binlerce halk sloganlar atarak sokağa inen askeri kışlasına geri gönderdi. Halk tarafından gözaltına alınan tanklardaki askerler emniyet birimlerine teslim edildi.

ANKARA VALİLİĞİ TEŞEKKÜR ETTİ
boyunca alçak uçuş yapan F-16'lardan atılan bombalar nedeniyle Ankara İl Emniyet Müdürlüğü binası büyük hasar gördü. Tankların ezerek geçtiği pek çok araç kullanılamaz hale gelirken vatandaşlar yaşananlara araçlarından korna çalarak tepki gösterdi. Ankara Valiliği yaptığı açıklamada, "Ankara ilimiz başta olmak üzere bazı illerimizde darbe teşebbüsünde bulunan bazı askerlerin bu teşebbüsü güvenlik güçlerinin çabaları ve vatandaşlarımızın demokrasiye kuvvetle sahip çıkmasıyla boşa çıkarılmıştır. Ankara ilimizde farklı noktalarda vatandaşlarımız darbe teşebbüsünde bulunan askerleri güvenlik güçlerine teslim etmiştir. Aziz milletimizin demokrasiye olan inancı ve devletine olan bağlılığıyla tüm bu girişimler sonuçsuz kalacaktır. Bu duygularla demokrasisine sahip çıkan tüm Ankaralı hemşerilerimize teşekkür ederiz" ifadelerine yer verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankaralı darbeye geçit vermedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN