Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demokrasi nöbeti

FETÖ’nün başarısızlıkla sonuçlanan askeri darbe girişiminin ardından ve Beştepe çevresindeki demokrasi nöbeti, ikinci gününde de onbinlerce başkentli vatandaşın katılımıyla sürdü

Giriş Tarihi: 18.7.2016
Demokrasi nöbeti
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı binlerce vatandaşın ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi etrafındaki bekleyişi ikinci gününde de sabaha kadar sürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın meydanların terk edilmemesi çağrısının ardından 'dan ayrılmayan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlar atarak darbe girişimini protesto etti. zaman dua eden vatandaşlar, güvenlik önlemi nedeniyle bölgeye sevk edilen özel harekat polislerinin bulunduğu otobüsü alkışlarla durdurdu. "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganı atan vatandaşlar, demokrasi nöbetine sonuna kadar devam edeceklerini söyledi. Kızılay'a çıkan yollarda da güvenlik tedbirleri alınırken, araçlarıyla trafiğe açık yollardan geçen vatandaşlar da protestoya korna çalarak destek verdi.

GÜVENPARK'TA SABAHLADILAR
Kızılay'da toplananlar sabahın ilk ışıklarına kadar "Demokrasi nöbeti"ni bırakmadı. Meydanda sabahlayan bazı vatandaşlar banklarda ve alanlarda uyudu. Bir grup vatandaş da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin 1 numaralı nizamiyesi önünde toplanıp Türk bayrakları taşıyarak slogan attı.

MEHTER MARŞIYLA ÇINLADI
Kızılay Meydanı'ndaki uzun bekleyiş aynı zamanda bir zafer kutlamasına dönüştü. Sevinç gösterilerine katılan bazı vatandaşlar, caddelerde hep birlikte dev Türk bayrakları taşıyarak mehter marşları eşliğinde yürüdü. En güzel karelerin sahibi ise kadınlar ve çocuklar oldu. Darbeye karşı demokrasi nöbetini terk etmeyen bazı başkentli vatandaşlar ise yorgunluğun da etkisiyle Kızılay'daki çimenlerde ve kaldırımlarda uyuyakaldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi nöbeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN