Sıhhiye’deki askeri tank dün kaldırıldı

Giriş Tarihi: 18.7.2016
Sıhhiye’deki askeri tank dün kaldırıldı

Askeri darbe girişimi sırasında lı vatandaşlar tarafından durdurulan ve çeşitli parçaları sökülen tank, askeri tank taşıyıcı yardımıyla dün bulvardan kaldırıldı

Bulvarı ile Sokak kesişiminde, başkentli darbe karşıtlarının çabalarıyla durdurulan ve tekrar hareket edememesi için bazı parçaları sökülen tank, saatlerinde askeri tank taşıyıcı tarafından bulunduğu yerden kaldırıldı. Vatandaşlar, olayı izlemek için tankın etrafında toplandı. Polis ekipleri ve tankın nakli için gelen askerler, vatandaşları tankın çekilme esnasında devrilebileceği, tankı çeken halatın kopabileceği konusunda uyardı. Uyarılara aldırış etmeyen vatandaşlar, tankın etrafından uzaklaşmak bir yana, son kez fotoğraf çekinmek için birbirleriyle yarıştı.

TEKBİRLER EŞLİĞİNDE YÜKLENDİ
Bir askeri personelin, tankın namlusunun dolu olduğu, içindeki mühimmatın çıkarılamadığı uyarılarına rağmen, vatandaşlar tankın etrafından ayrılmadı. Bazı vatandaşlar, tankın üstüne çıkarak fotoğraf çektirdi. Uzun süren çabalar sonucu askeri tank taşıyıcıya yüklenen tank, tekbirler eşliğinde kaldırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıhhiye’deki askeri tank dün kaldırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN