Mezunlar uğurlandı

Çankaya Üniversitesi’nde düzenlenen le 753 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı. Balgat kampusundaki tören renkli görüntülere sahne oldu

Giriş Tarihi: 19.7.2016
Mezunlar uğurlandı
Kuruluşunun 20'nci yılını kutlamaya hazırlanan Çankaya Üniversitesi, 16. dönem mezunlarını uğurladı. Balgat kampusunda gerçekleştirilen de gençleri üniversite yönetimi, akademisyenler, aileleri, arkadaşları yalnız bırakmadı. Geçmiş yıllardan farklı bir konseptte gerçekleştirilen tören 17.30'da kokteyl ile başladı. Kokteylin ardından kep ve cübbelerini giyen öğrenciler resepsiyon ardından bando eşliğinde tören alanına giriş yaparak kendileri için ayrılan yerlere oturdu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin konuşmasını Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdi Mollamahmutoğlu yaptı.

3'ÜNCÜ NESİL BİR ÜNİVERSİTE
Mollamahmutoğlu, Çankaya Üniversitesi'nin 19 yılda önemli bir Türk yükseköğretim kurumuna evrildiğini belirtek, "Üniversitemiz, 2015-2016 akademik yılında kurumsallaşma, eğitim ve öğretim, araştırma ve proje bakımından başarılı bir süreç yaşadı, 3. nesil üniversite olma yolunda önemli mesafeler kat etti" dedi.

İKİ TEMEL GÖREV
Tören, mezun öğrenciler adına Fakültesi birincisi Kübra Kamelya Efedayıoğlu'nun yaptığı konuşma ile devam etti. Ardından Mütevelli Heyeti Başkanı Sıtkı Alp, 16. dönem mezunlarını tebrik ederek toplumun kendilerinden beklediği iki temel görevi şu sözlerle açıkladı: "Birincisi, burada edindiğiniz mesleğinizi dürüst ve meslek ahlakının kuralları çerçevesinde toplumun hizmetine sunmak ve bu arada sürekli olarak kendinizi çağdaş gelişmelerin ışığında mesleki açıdan yenilemek. İkincisi, üniversite mezunu aydın bir insan olmanın sorumluluğunu yerine getirmek." Konuşmaların ardından mezunlara diplomaları verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezunlar uğurlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN