ATO meclisi’nde paralel çıkmazı

ATO’daki Paralel yapılanma, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından bir kez daha gündemde. Önceki gün oda yönetim kurulunda hararetli tartışmalar yaşandı

Giriş Tarihi: 20.7.2016
ATO meclisi’nde paralel çıkmazı
Bir dönem Paralel yapının odağı haline gelmesi nedeniyle gündemden düşmeyen Odası'nda (ATO) FETÖ'nün darbe girişiminden hemen sonra tartışmalar yeniden alevlendi. Bombalanarak harabe haline gelen Ankara Emniyeti'ne yapılacak 15 milyon TL'lik yardım için olağanüstü toplanan ATO Meclisi'nde, oda çatısı altındaki Paralel yapı üyelerinin temizlenmesi gündeme geldi. Konu Paralel yapı olunca ATO'nun içerisinde yine büyük bir çatlak ortaya çıktı. Toplantıda özeleştiri yapan bazı ATO yönetim kurulu üyeleri, "Bildiri yayınlıyoruz, yürüyoruz, bağış yapıyoruz. Ama peki bu bağışlar nereye kadar? Neyi kanıtlamaya saklamaya çalışıyoruz? Hala Paralel deyince akla ATO geliyor. Bildirilerimizde STK'lardan odalar'dan Paralel yapı mensupları temizlenmeli diyoruz, peki biz napıyoruz? Önce kendimizden başlamalıyız" dedi. Bu özeleştirinin devamı olarak da bazı vatansever yönetim kurulu üyeleri, toplu istifamızı sunalım, meclisi de iade ederek tekrar seçime gidilsin" önerisini getirmesi üzerine de olağanüstü toplantıda hararetli tartışmalar yaşandı.

ORTAK BİR KARARA VARILAMADI
ATO'nun bazı yönetim kurulu üyeleri, gündeme getirilen öneriye sert biçimde karşı çıkarken bazıları da şartlı "evet" dedi. Şartlı evet diyenlerin arasında bulunan Seyfi Saltoğlu, "Sadece Başkan Salih Bezci kalsın, diğer grup istifa etsin" dedi. "Şartlı" veya "şartsız" olmak üzere yönetimin yenilenmesi için istifa edilerek yeniden seçime gidilmesi seçenekleri uzun süre tartışıldı. Ancak yönetim kurulu üyeleri ortak bir karara varamadı. Paralelin ATO'da hala çok etkili olduğu iddia ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATO meclisi’nde paralel çıkmazı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN