Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hazal ATEŞ: Sabah 06.00 !

Giriş Tarihi: 20.7.2016

Başkent, 15 Temmuz gecesi tarihindeki en büyük terör saldırısına maruz kaldı… Paralel yapının uşakları Ankara'yı adeta cehenneme çevirdi. sesleri, dumanlar, sirenler, yer gök inledi… Darbe girişiminin şiddeti, izleri ise gün ağardığında ortaya çıktı Sabah 06.00'da "MİT, Külliye, Genelkurmay, TBMM hattında" bir tur attık. Dün itibariyle 208 vatandaşımızın şehit olduğu saldırının acı bilançosu yürekleri yaktı. Terör örgütü bir yandan Meclis'e bomba yağdırırken, milli iradeyi hedef aldı.
Aynı dakikalarda Milli İstihbarat Teşkilatı ve Genelkurmay'dan silah sesleri yükselmeye devam ediyordu.
Ankara'da başta Emniyet Genel Müdürlüğü olmak üzere birçok kamu binası kullanılamaz hale gelmişti. Yoğun saldırıya maruz kalan MİT binasının ana giriş kapısında gece boyu etten duvar örüp tankların geçişine izin vermeyen vatandaşların sabahladığı görüldü. Yine MİT'in dört duvarının etrafında vatandaşların barikat için bıraktıkları araçlar dikkat çekti.

***

Sokak ve caddeler tankların ezdiği araçlar nedeniyle demir yığınına döndü. Tankların ezdiği otomobiller, paleti parçalanan zırhlı araçlar dikkat çekti. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'nün duvarları birçok yerinden hasar aldı. Müdürlüğe bağlı binaların tüm camları kırıldı, binanın hemen yanındaki çok sayıda araç da kullanılamaz hale geldi. Emniyet'in bulunduğu Konya Yolu uzunca süre araç geçişine kapatıldı. Darbe girişiminin yaralarını sarmak için belediye ekiplerince çalışma başlatıldı.

***

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tankların girişini engellemek için otobüs, kamyon, iş makineleriyle barikatlar kurulduğu görüldü. Külliye'ye saldırının ardından uzun süre dumandan göz gözü görmedi. AK Parti Genel Başkanlığı ve Külliye'nin bulunduğu bölgede girişler kapatıldı, AK Parti'nin etrafı da araçlarla kuşatıldı. Gece boyu süren saldırılara karşın vatandaş Külliye'nin önünden ayrılmadı.

***

Tankların önüne yatıp canını ortaya koyan vatandaşlar sabah erken saatlerde hem TBMM hem de Genelkurmay'ın önünde toplanmaya başladı. Tarihinde ilk kez böyle bir saldırıya maruz kalan Meclis'in önünde darbe girişimine karşı sloganlar yükseldi. Tüm Türkiye kenetlendi. Darbeyi lanetleyerek meydanlarda Türk bayraklarıyla demokrasi dersi verdi. Milli iradeye yönelik bu darbeyi hiçbirimiz asla unutmayacağız. Çocuklarımıza, gençlerimize bu korkuyu yaşatan hainler mutlaka hesabını verecek.
Gün birlik ve beraberlik günü…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hazal ATEŞ: Sabah 06.00 Ankara!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN