Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Satılmışlar Anadolu evlatlarını ateşe attı"

Giriş Tarihi: 20.7.2016
Satılmışlar Anadolu evlatlarını ateşe attı

Özel Harekât polisinin kucaklayarak tankın içerisinden çıkardığı sırada yaşanan diyaloglarıyla Türkiye’nin konuştuğu askerin babası SABAH ’ya konuştu

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca 15
Temmuz Cuma gecesi gerçekleştirilen darbe girişiminde 'a gönderilen tanklardan birinin içindeydi er Umut Güler (20). Orada bir polis memuru, "Kardeşim o benim" diyerek ona sahip çıktı, hastaneye yolladı. Umut'un babası Adnan Güler (46) o geceyi ve daha fazlasını anlattı.

"OĞLUM KURBAN"
"Amerikan kumandasıyla ülkemi bölmeye çalıştılar, evlatlarımızı da ettiler" diyen ve gözyaşlarına boğulan baba Adnan Güler, "İnanılır gibi değil, 20 yaşında fidanım hainlerin elinde milletine kurşun sıktırılmak için götürüldü" dedi. Güler, "Malatya'nın küçük bir köyünde serbest meslek icra ediyorum. Bugün bulup bugün yiyen biriyim. Umut, acemi birliğini Manisa'da yaptıktan sonra usta birliği için Mamak'a geldi. 34 gündür buradaydı. Olay günü saat 21.30'da beni aradı, sesi çok iyi geliyordu. 'Baba komutan tatbikata gideceğimizi, çok şey öğrenip iyi vakit geçireceğimizi söyledi. Çok heyecanlandım bu yüzden mutluyum' dedi. Bir süre sonra haberlerde 'askeri darbe' yorumu gördüm, hemen aradım, ulaşamadım. Ertesi gün saat 17.00 gibi yabancı bir numaradan arandım, Umut'un hastanede olduğunu öğrendim. İbn-i Sina Hastanesi'nde buldum. Oğlum; 'Baba tatbikat dediler, bir meydana geldik (Kızılay). Burada ellerinde Türk bayrakları olan insanlar vardı. Her yer kapatılmıştı. Tankları kullanan uzman çavuşlara yanlış yere geldik dedik, geri çekilmeye başladık ancak o ara insanlar üzerimize yürüdü. Kendimi tankın içine attım, beni çıkarmaya çalıştılar o ara polis geldi, beni çıkardığını hatırlıyorum. Gözümü açtığımda hastanedeydim' dedi" ifadelerini kullandı.

'FETÖ'CÜLER HAİNLİKTE PKK'YI UTANDIRDILAR'
Oğlunun öğrenme güçlüğü olduğu belirten baba Güler, "Bu çocuklar bu kadar acemi olmasalar tatbikat diye meydana geldiklerini fark ederlerdi. Araştırıp baksınlar benim çocuğumun rehabilitasyon merkezinde özel eğitim alıyor, öğrenme güçlüğü var ancak askerlik yaşı gelince doktor 'askerlik yapabilir' raporu verince seve seve askere gönderdik" ifadelerini kullandı. Güler, "Geç anlama sorunu var, okuma yazması kısıtlı. Eğitim alacak diye asker ocağına gönderdim ama hainler benim evladımı ateşe attı. Benim yedi ceddimi araştırsınlar. Biz bu devletin yönetim ve bayrağından başkasını tanımayız. 40 yıldır terör bölgesinde yaşıyorum, terörü iyi bilirim ancak FETÖ kadarını görmedim. Bunlar PKK'yı dahi utandırdı hainlikte. Evlatlarımızı kullanarak ülkeyi yıkmaya çalıştılar" diye konuştu.

'MAĞDUR VE YARALIYIM'
Adnan Güler, "Meclisimizi bombaladılar, Satılmış köpekler Türk devletini pay etmeye, bölmeye çalıştılar. Aslanlar bu ülkenin başında dimdik ayakta, size yedirmeyeceğiz. Anadolu'nun evlatlarını, yalanla halkının üzerine sürdüler, ateşe attılar. Mağdur ve yaralıyım, evladım bu işten aklanacak o masum ancak benim mücadelem asıl şimdi başladı" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Satılmışlar Anadolu evlatlarını ateşe attı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN