Baba şehit kızı gazi

Giriş Tarihi: 21.7.2016
Baba şehit kızı gazi
15 Temmuz'da gerçekleştirilen FETÖ'cü darbe girişiminde, en dramatik anların yaşandığı Akıncı Üssü'nden bir destan daha...
F-16'lara karşı koymaya 16 yaşındaki kızı Birgül'le giden baba , kızına siper olduğu sırada kurşunlara hedef oldu

Milli iradeye darbe vurmaya kalkan FETÖ'nün askerlerine en büyük tokat yine halktan geldi. İşte o karanlık gecede çok sayıda Ankaralı vatandaş millet uğruna şehit düşerken en dramatik anlardan biri Kazan'da yaşandı. 16 yaşındaki kızı Birgül ile birlikte Akıncı Üssü'nden kalkan F-16'ları durdurmaya giden inşaat işçisi , darbeci askerlerin açtığı yaylım inde gövdesini kızına siper ederken hain kurşunların hedefi oldu. Babasının şehit oluşuna şahit olan Birgül ise yüzünden yaralandı.

ATEŞ 1 SAAT SÜRDÜ
O korku dolu geceyi unutamadığını söyleyen Birgül, "Çok zordu. Oraya babamla birlikte gittik. Biz oraya vatanı kurtarmak için gittik. Ben babamı yalnız göndermek istemedim. Bir anda ışıkları kapattılar. Her yer kapkaranlıktı… Bir saat boyunca ateş açtılar. Ben babamın arkasındaydım. Bana bir şey olmasın diye önüne aldı beni…" diyerek gözyaşı döktü.

HUNHARCA ŞEHİT ETTİLER
Oğlunun şahadet haberini Sivas'ın Kangal İlçesi'ne bağlı köyündeyken aldığını belirten baba Osman Yılmaz, "Ben Sivas'ta köydeydim. Haberi alınca hemen geldim. Elimizden geldiği kadar vatanımızı savunacağız" derken ağabeyi Hüseyin Yılmaz, "O gün ben işteydim. Çocuğu ile beraber gitmiş. Orada çatışma esnasında çocuğunu korurken kurşun isabet ediyor. Bu çocuk ülkesi için gitti. Benim kardeşimi orada hunharca şehit ettiler" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baba şehit kızı gazi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN