Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 Temmuz utanç si

Giriş Tarihi: 22.7.2016
15 Temmuz utanç müzesi

Milli egemenliğin sembolü ’de duran , bahçedeki çukur, tankın ezdiği otomobil ve darbenin dehşet verici daha birçok kalıntıları, oluşturulacak içerisinde halka açılacak

Milli iradenin temsil edildiği yer olan 'nin, 15 Temmuz'da FETÖ/PDY üyesi vatan haini darbeciler tarafından lanmasının ardından ortaya çıkan hasar ve tablo herkeste büyük bir dehşet uyandırdı. Bunun üzerine Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplanan TBMM Başkanlık Divanı'nda darbe değerlendirilmesi yapılarak Meclis'te yaşananlar ele alındı. Tespit edilen eksiklikler ve kararların arasında tahribatların büyük ölçüde tamir edileceği kararı çıkarken, Şeref Bölümü'ndeki camlı bölmenin ise olarak kalması kararlaştırıldı.

İHANET UNUTULMASIN
Talihsiz ve üzücü bir olay yaşadıklarını vurgulayan TBMM Başkanı Kahrmana, tarihe geçecek bu büyük ihanetin bir daha unutulmaması için de Meclis'te şeref salonuna giriş bölümü olan ve bombalı saldırıda büyük hasar gören bölümde tadilat yapmama, orayı müzeye çevirme kararı aldıklarını ifade etti. Kahraman, müzenin halka açılacağını da sözlerine ekledi.

İLİM HEYETİ ÇALIŞIYOR
Meclis'te duran bomba müzede sergilenmek için saklanacak. Bunun yanında, bahçedeki çukur ve tankın ezdiği arabanın da müzeye konulması planlanıyor. Müzede yer alacak darbenin dehşet verici kalıntılarının ve izlerinin nasıl saklanacağına dair çalışma şu an bir ilim heyeti tarafından gerçekleştirilirken, bu çalışmalar için Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü de 1 bilirkişiyi görevlendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz utanç müzesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN