Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilal Erdoğan, coşkusuna ortak oldu

Giriş Tarihi: 27.7.2016
Bilal Erdoğan, Kızılay coşkusuna ortak oldu

Meydanı’nda günlerdir demokrasi nöbeti tutan başkentlilerle buluşan Bilal Erdoğan, dış odakların kurguladığı “hayasız” bir akını durdurmak için 246 şehit verildiğini ifade etti

Darbeye karşı demokrasi nöbetinin 11'inci gününde de on binlerce başkentli, Meydanı'nda ülkesine ve geleceğine sahip çıkmayı sürdürdü. 'ndaki nöbete her gece olduğu gibi Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yanı sıra milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sporcular ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da katılarak vatandaşlara destek verdi. Ankara'nın gecesinde Gölbaşı'nda, Kazan'da, Kızılay'da çok şehitler verdiğini belirten Bilal Erdoğan, "Niçin verdik? Ülkemize hainler eliyle dış odakların kurguladıkları bir hayasız akını durdurmak için. Ama bu mücadelede de muvaffak olduk, kutlu olsun" şeklinde konuştu. Tankların önünde can veren şehitler gibi Cumhurbaşkanı'nın da Marmaris'ten İstanbul'a gelerek tankların önünde durma iradesine sahip olduğunu gösterdiğini ifade eden Bilal Erdoğan, "Milletim, bizim böyle bir başkumandanımız varsa ben de gerektiği anda tankların önünde yerimi alırım dedi" diye konuştu.

"GELECEĞİMİZ AYDINLIK OLSUN"
Konuşmasında vatan için canını veren 246 şehide rahmet ve Allah'ın kendilerini onların yollarından ayırmamasını dileyen Erdoğan, şunları söyledi: "Allah bizi onların yolundan ayırmasın ki, yarınımız bugünden, geleceğimiz bu gecemizden daha aydınlık olsun ve Allah bizim birlikteliğimizi bozmasın. Bu darbe girişimi, bizim birliğimizi kuvvetlendirmek için, istikametimizi doğrultmak ve güçlendirmek için bir vesile olsun." Başkan Gökçek de Büyükşehir Belediyesi Görsel İletişim Merkezi'nin Kızılay alanına kurduğu canlı yayın araçlarından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Millet Camisi önüne canlı bağlantıyla bağlandı. Vatandaşları selamlayan Başkan Gökçek, Kızılay ve Genelkurmay meydanlarına 15 Temmuz Şehitler Meydanı ismi verilmesinin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilal Erdoğan, Kızılay coşkusuna ortak oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN