Türk bayrağı mesaisi

Giriş Tarihi: 28.7.2016
Türk bayrağı mesaisi

15 Temmuz darbe girişimini lanetlemek için meydanları dolduran demokrasi nöbetçilerine Türk bayrağı yetiştirmek için imalathaneler fazla mesai yapıyor

Bayrak üreticileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla yurt genelinde meydanları dolduran ve demokrasi nöbeti başlatan vatandaşların bayrak talebine yetişmek için gece gündüz çalışıyor. Bayrak imalatçıları talebe cevap verebilmek için fazla mesai yaparken, bayrağa en fazla talep olan illerin başında geliyor.

KIRMIZI KUMAŞ KALMADI
İzmir'den Ankara'ya bayrak satmaya gelen bayrakçı Yusuf (36) "Bayrak satışı zirve yapmış durumda. Günde en az 500 bayrak satıyoruz. Bayrak imalathanesi ise bugün 1500 bayrak çıkarabildi. Bu Ankara'daki bayrakçılara yetmeyecek bir sayı. Artık piyasaya kırmızı kumaş bile yetişmiyor" dedi. "Bayrakların fiyatı ise kumaş kalitesinden ebadına göre 5 liradan 20 liraya kadar değişiyor" diye konuştu. Bayrakçıların olağanüstü bir çalışma temposu içinde olduğunu belirten Aydın, "Ben sabah 6'da bayrak imal edilen yerlerde sıraya giriyorum. 60 kişilik sıralar olduğu için saat 2'ye kadar bayrak temin etmekle uğraşıyorum. Ardından akşamüstü Kızılay'a geliyorum, kalabalığa göre sabaha kadar çalıştığımız oluyor. Seyyar olarak çalıştığımız için belli yerimiz de yok, arabada satıyoruz. Sürekli meydanlarda satış için turluyoruz. Bu aralar 2 saat uykuyla çalışıyorum hep. Zaten bu işi sürekli yapanlar aynı zamanda vatan sevdalıları oluyor. O yüzden aynı zamanda mesleğiyle bütünleşmiş esnaflarız bizler" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk bayrağı mesaisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN