Vatandaşa ne diyeceklerdi?

Giriş Tarihi: 30.7.2016
Vatandaşa ne diyeceklerdi?

Ülkenin ekonomik olarak parlak bir dönemden geçtiğini belirten Başkan Kaplan, “Bu darbe başarıya ulaşsaydı vatandaşa ne diyeceklerdi” diye sordu

'nın dış ilçelerinden gelen yüzlerce Beypazarılı, özellikle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Kızılay Meydanı civarında büyük bir demokrasi mücadelesi verdi. O gece İstanbul'da olduğunu ancak vatandaşların Ankara'ya yönlendirilmesi için mücadele ettiğini belirten Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, yaşadıklarını SABAH Ankara'ya anlattı.
Ankara semalarında F-16 sesleri duyduğunuzda ilk olarak ne hissettiniz?
15 Temmuz akşamı bir televizyon kanalında Beypazarı'nda yaptığımız çalışmaları anlatırken, bu şerefsiz terör örgütünün elinden alarak ilçemize kazandırdığımız değerlerden bahsediyorduk. İstanbul'da sabah saat 06.20'ye kadar üzerimizde uçaklar alçaktan uçuş yaptı. Saldırılar devam ederken ilk hissettiğim ne yapabileceğimiz konusunda bir hareket kabiliyeti geliştirmek oldu. Bu yüce milletin her ferdi gibi hiçbir korku ve endişe yaşamadık. Her zaman söylediğimiz gibi biz zaten bu yola kefenimizi giyerek çıktık.

"AİLEM BANA GÜÇ VERDİ"
Darbe olduğunu öğrendiğinizde ailenizle neler konuştunuz?
Ailemin hayatımın her anında olduğu gibi o anda da yanımda da olmaları bana fazlasıyla güç verdi.

KÜLLİYE'DE UNUTULMAZ İRADE ÖRNEĞİ SERGİLEDİLER
Geceyi nasıl geçirdiniz?
Gece boyunca yoğun bir iletişim trafiği yaşadık. Beypazarı'mızda herhangi bir çatışma ve kalkışma yaşanmadığı için hemşehrilerimizi Ankara'da demokrasimize sahip çıkmak için hızla Ankara'ya yönlendirdik. Ankara'da çatışma yaşanan pek çok alanda hemşehrilerimiz demokrasimize sahip çıktı. Özellikle Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Beypazarı'lı vatandaşlarımız saldırıların devam ettiği sırada unutulmaz bir cesaret ve irade örneği gösterdiler, hepsinin alnından öpüyorüm.

'İYİ Kİ ERDOĞAN GİBİ GÜÇLÜ BİR LİDERİMİZ VAR'
1980 darbesi ve diğer darbelerle karşılaştırdığınızda aralarındaki farkı nasıl anlatırsınız?
Bu yaşanan darbenin bence diğer darbelerden iki büyük farkı var. Birincisi 'de yaşanan darbeleri gerçekleştirenler hiçbir zaman bu şerefsiz örgüt üyeleri kadar vahşileşmediler, düşünün silahsız sivillerin üzerine uçaklardan, helikopterlerden ve tanklardan ateş açıldı. Siz bizim askerimiz kardeşimizsiniz diyen insanları gözlerini kırpmadan şehit ettiler. İkinci büyük fark artık eski Türkiye değil ve en önemlisi halkının sevgisi muhabbetiyle bütünleşen Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir liderimiz var. Bu büyük millet liderine ve devletine sahip çıkmıştır.
Darbe girişimi başarıya ulaşsaydı sizce sonuçları neler olurdu?
Darbe girişimi başarılı olsaydı, ülkemizin içine düşeceği kaosu hayal bile etmek istemiyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaşa ne diyeceklerdi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN