Bacağım vatana feda olsun

Giriş Tarihi: 31.7.2016
Bacağım vatana feda olsun

Darbe girişimine engel olmak için mücadele ederken FETÖ’cülerin i sonucu bacağını kaybeden imam Hüseyin Çınar “Bir bacağım gitmiş önemli değil, bunlar vatan için feda olsun” diye konuştu

15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı durmak için Genelkurmay Başkanlığı önüne giden Keçiören Yükseltepe Kayabaşı Camisi imamı Hüseyin Çınar, yaşadıklarını anlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine yola çıktıklarını ifade eden Çınar, Genelkurmay Başkanlığı'na giderken, tankların arabaları ezdiğini gördüğünü söyledi.

ÜSTÜMÜZE ATEŞ AÇILDI
Bütün vatandaşların büyük bir cesaretle, korkmadan yürüdüklerini dile getiren Çınar, Genelkurmay kavşağına geldikleri sırada Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bomba atıldığını ifade etti. Çınar, helikopterden halkın üzerine de açıldığını, bu sırada kendisinin de yaralandığını belirterek şöyle konuştu: "Kalkmaya çalıştım, sol ayak var, sağ ayağım yok. Ayağımın yerde olduğunu gördüm. Tamamen koptuğunu zannediyordum. Kopmamış, bir kısmı küçük bir yerden tutuyordu. Beni götürmeye çalıştıklarında ikinci bir saldırı daha oldu. Beni yere bıraktılar. Onlar da mevzi aldılar. Tehlike geçince tekrar yardıma geldiler." Darbe girişimine direnirken bacağını kaybeden Çınar, "Benim bir bacağım gitmiş önemli değil. İki bacağım, iki kolum gövdem gidebilirdi. Bunlar vatan için feda olsun. Çünkü Mehmet Akif Ersoy da öyle diyor. Bu vatana feda olmanın caiz olduğunu bize öğretiyor. Sancağımız, bayrağımız için feda olsun" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bacağım vatana feda olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN