Darbe olsaydı ülkemiz 50 yıl geriye giderdi

Giriş Tarihi: 31.7.2016
Darbe olsaydı ülkemiz 50 yıl geriye giderdi

İhanet gecesinde FETÖ’cülere karşı ilçe halkıyla demokrasiye sahip çıktıklarını söyleyen Çamlıdere Belediye Başkanı Can: Hain girişim başarılı olsaydı ülke 50 yıl geri giderdi

Darbe olduğunu öğrendiğinizde ne yaptınız?
Eşimle ve çocuklarımla da helalleşip "Ya Allah, Bismillah" diyerek sokağa fırladım.
O geceyi nasıl geçirdiniz?
Geceyi önce Çamlıdere meydanında halkımızla, sonrada Ankara meydanlarında geçirdim. Gece bitmek bilmiyordu ama her dakikada kahraman Türk halkının demokrasi zaferleri ağır basıyordu.
1980 darbesi ve diğer darbelerle karşılaştırdığınızda aralarındaki farkı nasıl anlatırsınız?
'de hiçbir darbe millete karşı yapılmamıştı. Maalesef bu darbe millete karşı yapıldı, ilk defa millete, sivil halkın üzerine kurşun sıkıldı, mermi yağdırıldı. Bombalar atıldı milletin üzerine tanklar sürüldü. Ama atılan kurşun, sıkılan bunca mermi, yağdırılan bunca bomba, sürülen bunca tank, milletimizin sinesinden geri döndü ve darbecileri vurdu. Milletimiz demokrasiye sahip çıktı. Ve şunu söyleyelim, her zamanda sahip çıkacaktır.
Darbe girişimi başarıya ulaşsaydı sizce sonuçları ne olurdu?
bir daha demokrasiye kolay kolay dönemezdi. Bu ülkeyi başarıyla yöneten, ülkenin gelişmesini büyümesini sağlayan, ülkeye emeği geçmiş siyasiler ve darbe karşıtı birçok insan katledilirdi, ekonomik çöküntüleri çok fazla olurdu. Ülke en az 50 yıl geriye giderdi, dünyada sahipsiz olan, ezilen birçok İslam ülkesinin de son umudu yok olurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe olsaydı ülkemiz 50 yıl geriye giderdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN