ihbarından FETÖ delili çıktı

Başkentte FETÖ’ye ait evrak yakıldığı ihbarı üzerine bir eve düzenlenen operasyonda, örgüt elebaşısı Gülen’in kitapları ile örgüte ait doküman ele geçirildi. FETÖ’nün öğrenci evinde kalan 1 kişi gözaltında

Giriş Tarihi: 31.7.2016
Yangın ihbarından FETÖ delili çıktı
Çankaya'da Kazakistan Caddesi'ndeki bir apartmanda çıktığı ihbarını alan itfaiye ekipleri, söz konusu eve geldi. İtfaiye ekipleri, yaptıkları incelemelerde apartmanda bir yangın olmadığını ancak apartmanın üçüncü katındaki dairenin şöminesinde bazı kağıtların yakıldığını, binadaki yoğun dumana da bunun neden olduğunu tespit etti. İtfaiye ekiplerinin durumu bildirmesi üzerine daireye gelen , FETÖ'nün öğrenci evi olduğunu belirledikleri evde yaptıkları incelemelerde, şömine kısmında FETÖ'ye ait evrakın küllerini buldu.

1 KİŞİ GÖZALTINDA
Polisler, savcılık izniyle evde yaptıkları detaylı aramada, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e ait çok sayıda kitap ve evrak olduğunu belirledi. Olay yeri inceleme ekipleri, evde evrak yakma konusu ile ilgili delilleri ve örgüte ait kitapları toplayarak incelenmek üzere emniyete götürdü. Ekiplerce gözaltına alınan evdeki uyruklu bir kadın, ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

KOD İSİM KULLANIYORLAR
Türkmenistan uyruklu kadının, evrakı birlikte yaktıkları arkadaşlarının kaçtığını ve arkadaşlarının kod isim kullandıkları için gerçek isimlerini bilmediğini söylediği öğrenildi. Apartmanın altındaki veteriner kliniğinin sahibi Ahmet Tuncer, iş yerindeki yoğun dumanı görünce apartmanın tüm zillerine basarak, apartman sakinlerini uyarmaya çalıştığını ancak söz konusu evrak yakma olayının gerçekleştiği daireden kimsenin kapıya çıkmadığını ve yangın endişesiyle itfaiyeye ihbarda bulunduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yangın ihbarından FETÖ delili çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN