‘Gazamız mübarek olsun’

Giriş Tarihi: 2.8.2016
‘Gazamız mübarek olsun’

Başkanı Kahraman, Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’le birlikte ’daki nöbete katılan vatandaşlara, “Gazamız mübarek olsun” dedi

Darbe girişiminin ardından her gece meydanları dolduran başkentlilerin demokrasi nöbeti, 16'ncı gününde büyük coşkuyla gerçekleşti. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndaki nöbete, Başkanı İsmail Kahraman, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, milletvekilleri, STK temsilcileri ile alanı tıklım tıklım dolduran on binlerce vatandaş katıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı, vatandaşların coşkulu alkışları arasında kahramanlık türküleri seslendirdi.

"BÜYÜK BADİRE ATLATTIK"
Kızılay'ın orta yerine kurulan platformda, Başkan Gökçek ve milletvekilleriyle birlikte "Gazamız mübarek olsun" diyerek halkı selamlayan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, gecesi Meclis'te yaşananları anlatarak, "Türkiye çok büyük bir badire atlattı. Kendi silahı ve kendi tankıyla karşı karşıya kalan Türk milleti çok üzgün. 15 Temmuz'da teröristler asker kılığına girdi. Halk hiçbir ayrım yapmadan birlik olup darbeyi önledi. Benim vatanımda kendi Meclisi'ne bomba atanlara lanet olsun" diye konuştu. Meclis'e bombalar atılırken topyekun karşı durduklarını kaydeden Kahraman, "Bir dünya liderine sahibiz. Recep Tayyip Erdoğan'ı indiremeyecekler" diye konuştu. Büyükşehir ve farklı kurumlar vatandaşlara ikramlar sunmaya devam etti. Ayrıca Nobel Barış Ödülü sahibi Yemenli aktivist Tevekkül Karman, Kızılay'daki demokrasi mitingine katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Gazamız mübarek olsun’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN