Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cuntacılara karşı Nene Hatun ruhu

Giriş Tarihi: 6.8.2016
Cuntacılara karşı Nene Hatun ruhu

AK Parti Milletvekili Selva Çam, Nene Hatun ruhuyla cuntacılara geçit vermediklerini dile getirdi

FETÖ'nün darbe girişiminde kadınlar da Nene Hatun ruhuyla cesur bir direniş ledi. Geleceğe sahip çıkan, herkesi duygulandıran kahraman kadınların bu destansı direnişini taçlandırmak üzere AK Parti Kadın Kolları da harekete geçti. SABAH 'ya konuşan AK Parti Ankara Milletvekili ve Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, kadınların özgürlüğü ve hakları için mücadele veren kadın örgütlerini de meydanlara çağırdı. Çam, "Daha güçlü kadınlar FETÖ'cü teröristlerin istila ettiği bir ülkede değil, demokrasinin egemen olduğu bir ülkede var olabilir" dedi. Çam, "81 ilde defterler açıldı. Bu hikayeler daha sonra AK Parti Genel 'ne gönderilerek kitaplaştırılacak. Kitap, İngilizce'ye de çevrilecek" diye konuştu.

Fotoğraflar için sergi açılacak
Türkiye'nin dört bir yanından darbe gecesi yaşananlara ilişkin gerek vatandaşların gerekse medyanın çektiği fotoğrafları da tek tek incelediklerini ifade eden Çam, "Seçilecek fotoğraflarla AK Parti Genel Merkezi'nde bir sergi açılacak. Kadınların o gece yaşadıklarına ilişkin kendi cep telefonlarından çektikleri videoları genel merkeze gönderdiler, biz bu videolardan 8 dakikalık kısa film yaptık. Bu yaptığımız filmi de her akşam Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleştirilen demokrasi nöbetlerinde meydanlarda yayınlıyoruz" şeklinde konuştu. Vatan, memleket ve çocuklarının geleceği için meydanlara çıkıp cuntacılara geçit vermeyen kadınlar Başbakan Binali Yıldırım'ı da duygulandırıp ağlatmıştı.

'Temiz bir ülke için nöbetteyiz'
Darbe girişimi gecesi milli iradeye sahip çıkan kadınlar olarak nasıl örgütlendiklerini anlatan Çam, "Bir darbe girişimi olduğuna dair haberler gelmeye başlayınca bizim 81 ilin kadın kollarının bulunduğu Whatsapp grubundan örgütlenmeye başladık. İllerimizde bulunan kadın kollarımız başta olmak üzere herkes bulunduğu ilin binasına gitmeye başladı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın sokağa çıkın çağrısının ardından da hepimiz meydanlara indik" dedi. Kadınların darbe girişiminin önlenmesinde önemli güç olduklarını vurgulayan Çam sözlerini şu şekil sürdürdü: "Çocuklarımıza bırakacağımız temiz bir gelecek, temiz bir ülke için kadınlar olarak nöbetteyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cuntacılara karşı Nene Hatun ruhu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN