Arsa vermedim diye hayatımı kararttılar

Giriş Tarihi: 11.8.2016
Arsa vermedim diye hayatımı kararttılar

Eski Etimesgut Belediye Başkanı Yılmaz, FETÖ’ye istediği arsayı vermediği için hayatını kararttıklarını söyledi. Usulsüz dinlemelerle örgüt kurmak ve yolsuzluktan yargılanan Yılmaz, o dönem 9 ay hapis cezasına çarptırıldı

Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz, FETÖ'cülerin arsası talebini geri çevirince başına gelmeyen kalmadı. 2004-2009 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan Yılmaz, FETÖ'cülerin istediği arsayı vermeyince hedef haline geldi. FETÖ'cü polisler tarafından usulsüzce dinlenen, FETÖ'cü yargıçlar tarafından da örgüt kurmak ve ihalelerde yolsuzluk yapmak suçlamasıyla tutuklanan Yılmaz, FETÖ'nün kendine kurduğu ihanet tuzağını SABAH'a şu sözlerle anlattı:

KILIÇ BURADA DA BAŞROLDE!
2004 yılında dönemin başbakanı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine Etimesgut Belediye Başkan adayı oldum. Cumhurbaşkanımızın Siirt'te okuduğu şiir nedeni ile hapse mahkûm edildiği dönemde kendisinin avukatlığını yapan 11 kişiden biri olmam ve partinin birçok davasında yer almam nedeni ile o dönem gazete manşetlerinde 'Tayyip Erdoğan avukatını Etimesgut'a gönderdi' şeklinde manşetlerle görevime başladım. FETÖ'cüler 2008 yılında Eskişehir yolu üzerinde bulunan, son dönemde kentleşmenin arttığı 'nın yeni gözdesi Bağlıca semtinden okul arsası talebinde bulundu. Bununla ilgili ASKİ Genel Müdürlüğü'nde ve İmar Daire Başkanlığı'nda 4 defa toplantı yapıldı. Toplantıları Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Kamil Kılıç düzenledi. Bu toplantılara Sincan ve Etimesgut'taki FETÖ'nün mütevelli heyetinde bulunan müteahhitler, FETÖ'nün Ankara imamı Cemil Koca, Kamil Kılıç, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Emlak İstimlak Daire Başkanı Mehmet Pamuksuz katıldı. Bedava okul arsası veremeyeceğimi, tahsis de yapamayacağımı beyan ettim. Bunun üzerine 2009 yerel seçimlerinde Etimesgut'ta çeşitli tezviratlarla aleyhimde her türlü kara propagandayı yaptılar. Benden sonra Etimesgut Belediye Başkanı olan kişi Bağlıca'daki okul arsasını bunlara tahsis etti. FETÖ de böylece amacına ulaşmış oldu. 17/25 Aralık'tan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi bu söz konusu arsanın parselizasyonunu durdurdu.

OPERASYONUN TALİMATI FETÖ'CÜ BİR İMAMDAN
Daha sonra FETÖ'nün Sincan Etimesgut imamı Pervil Geçer FETÖ'cü savcılara ve polislere bize operasyon yapılması talimatını verdi. Bunun üzerine FETÖ'cü polisler ve savcılar benden sonraki Belediye Başkanı ile diyaloga geçerek soruşturma başlattı. Belediyeden Cemal Satılmış, Recai Uçar, Alaattin Sonat eksik evrak ve belgeler üzerinden FETÖ'nün polislerine, mülkiye müfettişlerine, savcılarına destek olarak elbirliğiyle operasyon yaptılar. 8,5 ay hapis yattıktan sonra herkes tahliye oldu. 5 yıl yargılama süreci beraatla sonuçlandı. Tahliyeden sonra dönemin Ankara Emniyet Müdürü Özdemir'e operasyonun sebebini sordum. Özdemir, 'Hayatta olduğuna ve çocuklarının yanında olduğuna dua et ve hiçbir yerde operasyonun sebebini araştırma ve konuşma' dedi.

'FETÖ'CÜ SAVCILAR TEK TEK TUTUKLANDI'
Ayrıca arsa olayının yaşandığı 2008 yılında FETÖ'cü polisler tarafından usulsüz bir şekilde 'uyuşturucu ticareti suçundan', 17/25 Aralık'ta ise 'Selam ve Tevhit Örgütü' suçlamasından dinlendiğimi öğrendim. Bu konularda açılmış davalarda müşteki konumunda bulunuyorum. FETÖ'nün darbe girişiminin ardından, bana bu operasyonu düzenleyen FETÖ'cü savcılar Sincan Cumhuriyet Başsavcı vekili Dursan Aygör, Murat Gökçek, Tayfun Kaya, Ömer Tetik tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arsa vermedim diye hayatımı kararttılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN