Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örgütün dev yurdu için Valiliği bekleniyor

’da aktif haldeki 36 FETÖ’cü yurdun faaliyetlerini durduran Valilik, Yolu üzerindeki dev yurt binası ile ilgili henüz hiçbir işlem yapmadı

Örgütün dev yurdu için Ankara Valiliği bekleniyor
Darbe girişiminin ardından çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler kapsamında Valiliği başkentte bulunan FETÖ'cü kurumlara el koydu. FETÖ'nün 88 okul, 47 dershane ve 36 öğrenci yurduna mühür vuran Valilik, PDY'nin finansörü İpek'e ait Yolu'ndaki dev yurt binasıyla ilgili herhangi bir girişimde bulunmadı. Ankara Valiliği'nin FETÖ yurdu ile ilgili işlem yapmaması nedeniyle binanın Ankara İl Emniyet Müdürlüğü veya Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne devri gerçekleştirilemiyor. Ankara Emniyeti binayı Polisevi olarak kullanmak isterken Vakıflar Genel Müdürlüğü ise hizmet binası yapmak istiyor. Şu an itibari yüzde 95 civar��nda inşaatı tamamlanan bina Ankara Valiliği tarafından alınması durumunda bu iki kurumdan birine tahsis edilecek.

EMNİYET BİNASI KEÇİÖREN'E
Öte yandan Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, hizmet binasının bombalanmasının ardından yeni bir bina arayışına devam ediyor. Altındağ'daki Turgut Özal Üniversitesi Öğrenci Yurdu binasına ilk başta sıcak bakan Ankara Emniyeti, daha sonra rotasını Keçiören'deki Turgut Özal Üniversitesi kampusuna çevirdi. Ankara Emniyeti'nin yeni hizmet binası ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde vereceği öğrenildi. Konya Yolu'daki Atlantik Yurdu'nun binasını da inceleyen Emniyet yetkilileri otopark sorunu olabilir düşüncesiyle bu binayı Polisevi olarak kullanmak için istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örgütün dev yurdu için Ankara Valiliği bekleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN