Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehidin hayalini o gerçekleştirecek

Şehit Özel Harekât polisi Yorulmaz’ın sözlüsü Aygün: Onun dileklerini yerine getirmek istiyorum

Giriş Tarihi: 11.8.2016
Şehidin hayalini o gerçekleştirecek
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan Özel Harekat Polisi Yorulmaz ile bir ay sonra evlenmeye hazırlanan sözlüsü Aygün, "Yarım bıraktığı ne varsa ben tamamlayacağım. Babasına küçük bir ev almak istiyordu, onun bu dileğini yerine getirmek istiyorum. Hayali komiser olmaktı. Ben de geçtiğimiz hafta komiserlik sınavı için başvurdum" dedi.

"SEN GELMEDEN YEMEYECEĞİM"
6 yıldır Özel Harekât polisliği yapan Yorulmaz, 2 yıl önce Gölbaşı Özel Harekât Merkezi'ne tayin olmuştu. Komiserlik hayali kuran Yorulmaz, 28'inci yaşına bastığı gün, darbecilerin bombalı saldırısında şehit düştü. Sözlü olan Yorulmaz, bir ay sonra dünya evine girmeyi planlıyordu. Yorulmaz'ın ardından bütün hayalleri yıkılan sözlüsü Gülhan Aygün, o gün sözlüsü için bir doğum günü pastası hazırladığını, kaldığı evi süsleyip bir de mektup yazarak evden çıktığını ifade etti. Sözlüsünün akşam bu sürprizi gördüğünde çok mutlu olduğunu ve "Sen gelmeden pastamı yemeyeceğim" dediğini aktaran Aygün, bu konuşmanın hemen ardından Yorulmaz'ın çağrıldığını dile getirdi.

'BANA BİR ŞEY OLURSA EVLENİR MİSİN' DEDİ
Aygün, sözlüsü Hakan'ın şehit olmadan önce sanki bunu hissetmiş gibi konuştuğunu anlatarak, "15 Temmuz günü 10 kere aradı beni. 'Sakın yüzüğünü parmağından çıkarma' dedi. Bir gün önce konuştuğumuzda da 'Bana bir şey olursa evlenir misin?' diye sordu ve 'Sakın evlenme' dedi" diye konuştu. İlk patlamadan sonra sözlüsünü aradığını ve "Geri dön" dediğini ifade eden Aygün, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bana 'binayı tarıyorlar, patlama falan yok' demişti. Bu konuşmanın sonrasındaki 2'nci patlamada şehit olmuş. Müdürü onu koruyabilmek için üzerine kapanmış. Bu nedenle de vücut bütünlüğü bozulmamıştı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehidin hayalini o gerçekleştirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN