Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demokrasi Nöbeti’ne muhteşem final

Başkentte 26 gündür süren demokrasi nöbetlerinin finali Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dev mitingde yüz binlerce başkentliyi selamladı

Giriş Tarihi: 12.8.2016
Demokrasi Nöbeti’ne muhteşem final
'da ve Beştepe'de 26 gündür süren Demokrasi nöbetinin finali, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirildi. Finalin daha önce Kızılay'da yapılacağının duyurulmasına karşın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılması kararlaştırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bakanlar, milletvekilleri dev mitingde yüz binlerce başkentliyi birlikte selamladı. Külliye'den yollara taşan kalabalığın alkışları ve "Dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganları eşliğinde kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine, "Sadece devletimizin değil, gönüllerimizin de başkenti olan Ankara… 15 Temmuz'da tarihinde ilk defa işgal girişimine maruz kalan Ankara… Hainlerin emellerini tek yürek olarak engelleyen Ankara… Seni gönülden selamlıyorum Ankara" diyerek başladı.

KURTULUŞ GÜNÜ
Yüz binlerin alkış sesleri arasında konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın günü olmayan ender şehirlerden biri olduğunu kaydederek, "15 Temmuz Türkiye'nin tamamıyla birlikte Ankara'nın da kurtuluş günü" dedi. "Ankara'nın taşına bak, gözlerimin yaşına bak, biz düşmanı esir ettik, şu feleğin işine bak" dizelerini okuyan Erdoğan, "148 evladı şehit, bin 223 evladı da gazi olan Ankara, o gece çok farklı bir destan yazdı. Gerçekten de o gece Kızılay'da, Meclis'te, Genelkurmay'da, Gölbaşı'nda, Kazan'da, Mamak'ta, Etimesgut'ta, Yenimahalle'de, Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde, velhasıl Ankara'nın her köşesinde adeta bir destan yazıldı. Ben tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına milletimize başsağlığı diliyorum. Gazilerimize rabbimden şifalar diliyorum" diye konuştu.

'DEMOKRASİMİZE YILIN 365 GÜNÜ SAHİP ÇIKACAĞIZ'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk'ün "Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün vatandır" sözlerini hatırlatarak, "Biz de diyoruz ki; demokrasi nöbeti sadece belirli saatlerde belirli yerlerde yapılmaz. Demokrasimize, özgürlüğümüze, devletimize, geleceğimize günün 24 saati, yılın 365 günü evlerimizde, işyerlerimizde, her yerde sahip çıkacağız. Vatanın her köşesinde günün her saatinde demokrasi nöbetinde olacağız" dedi. Yüz binlerin sloganları ve alkışlarının arasında konuşmasını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Başbakan Yıldırım, bakanlar ve milletvekilleri ile vatandaşları selamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi Nöbeti’ne muhteşem final
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN