Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatanım olmadan alsam ne yazar

Giriş Tarihi: 14.8.2016
Vatanım olmadan nefes alsam ne yazar

İhanet gecesinde yaralanan eski milli judocu Bilal Erdoğan “Yılmadım, korkmadım, geri dönmek aklıma bile gelmedi” diye konuşuyor

Eski milli judocu Bilal Erdoğan, 15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "sokağa çıkın" çağrısıyla gittiği Genelkurmay Başkanlığının önünde, darbecilerin saldırılarıyla yaralananlar arasında yer aldı. Numune Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından, ağabeyi Can Erdoğan'ın evinde yaşadıklarını anlatan Erdoğan, "Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine bir an bile tereddüt etmeden Genelkurmay Başkanlığı'nın önüne koştum. Cumhurbaşkanımızın çağrısını milli görev olarak görüp vatan savunmasına koştum" dedi.

ASKERLERİ İKNAYA ÇALIŞTIK
Genelkurmay Başkanlığı'na vardığında yaklaşık elli kişi olduğunu belirten Erdoğan, şöyle konuştu: "Bir anda büyük bir kalabalık haline geldik. Jetlerin sesini duyduğumda ne olduğunu anlayamadım. İnternetten, köprünün askerler tarafından kapatıldığını, Ankara'da tankların sokaklara çıktığını öğrendim. Genelkurmay Başkanlığı'nın önünde genç-yaşlı hepimiz darbeci askerlere karşı demokrasi mücadelesine giriştik. Bir yandan yaralananlara yardım etmeye, diğer yandan askerleri ikna etmeye çalışıyorduk. Bir yandan da Genelkurmay Başkanlığı'nın içine girmek için çabalıyorduk. Bu arada helikopterden ve kimi askerler tarafından üzerimize ateş yağdırılıyordu ama yılmadım, korkmadım, geri dönmek aklıma bile gelmedi."

ABİ KENDİNİ BIRAKMA
Erdoğan, "Yaralandığım sırada etrafıma baktığımda yaralı ve ölüleri gördüm. Bana yardım edecek kimse yoktu. İçimde öyle bir huzur vardı ki ne acı hissettim ne de sıkıntı. Tam kendimi bırakacakken başıma genç, pırıl pırıl bir çocuk geldi. Bana 'ağabey kendini bırakma' dedi. Beni hastaneye o götürmüş" diye konuştu. Erdoğan, "52 yaşında eski bir sporcuyum ama gücüm, kuvvetim hala yerinde. O an aklıma, darbeci hainlere karşı var gücümle mücadele etmek için Genelkurmay Başkanlığı'nın önüne koşmaktan başka bir şey gelmedi. Milli duyguları çok yoğun yaşıyorum. Sporculuğun verdiği özelliklerle mücadeleci ve gözü karayım. Vatan için ölüme gidebilirim. Vatanım olmadan alsam ne yazar" dedi. Bilal Erdoğan'ın Tokat'ın Reşadiye ilçesinde yaşayan babası Salih Erdoğan ise oğluyla gurur duyduğunu anlatarak "Bu, gözü kara, cesaretli, vatanına sevdalı evlat, benim evladım" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatanım olmadan nefes alsam ne yazar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN