Hastaneden çıktı takımını bombaladı

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, takımın teknik direktörü İbrahim Üzülmez hakkında olay açıklamalar yaptı: Bizim hocanın dini, imanı . Ne transfere ne ya doyuyor

Giriş Tarihi: 18.8.2016
Hastaneden çıktı takımını bombaladı
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği'nin 38 yıldır yöneticiliğini yapan İlhan Cavcav, teknik direktör İbrahim Üzülmez'in bu sezon transfer ve ya doymadığını öne sürerek, "Bizim hocanın dini, imanı " dedi. Kırmızı-siyahlı kulübün 81 yaşındaki tecrübeli başkanı İlhan Cavcav, yaptığı açıklamada, kırmızı-siyahlı ekibin genç teknik direktörü İbrahim Üzülmez'in "gidişatından" memnun olmadığını söyledi.

"KAZANDIĞIM PARA NE?"
Başkent temsilcisinin zor döneminde, 18 yöneticinin karşı çıktığı bir durumda yalnızca kendisinin İbrahim Üzülmez isminde ısrar ettiğine dikkati çeken Cavcav, "Geçen sene başarılı olmadı diyemem, haksızlık etmiş olurum ancak bu sene ne transfere doyuyor, ne paraya doyuyor. Prim şu diyorum illa bu olsun, 10 bin lira, yok 15 olsun. Kazandığım para ne? Geçen sene primler 350-400 bin liraydı, primler bu sene de böyle devam ederse yarıda kalırız. Şu anda bu arkadaşımızın gidişatından pek hoşnut değilim bunu belirtmek isterim" ifadelerini kullandı.

"BÖYLE ŞEY OLMAZ"
Cavcav, Üzülmez ile 15 Temmuz Demokrasi Kupası'nda da primler konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirtti. Üzülmez'in bu maçta primin ne kadar olacağını sorduğunu anlatan Cavcav, "Dedim ki, bir yerden para alacak olsak, mesela bir milyon alacak olsam, 500 de ben ekler, 1,5 milyon veririm. Spor yazarlarından (TSYD) gelen para 100 bin lira, 25 bin lirasını cemiyet alıyor, kaldı 75 bin lira. Ben nasıl veririm bir milyon lira prim. Bizim hocanın dini, imanı para. Düşünüyorum da sahte para bastırılıyorsa, bastırayım, bunun önüne yığayım, al arkadaş sana para diyeyim. Böyle şey olmaz" ifadelerini kullandı.

KOLTUĞU OĞLUNA BIRAKACAK
İlhan Cavcav, başkanlık koltuğunu oğlu Murat'a bırakacağını söyledi. Cavcav, "Yaşım 81, bir iki ay sonra 82'ye gireceğim. 82 sene daha yaşayacak değilim" dedi. Sezon öncesi Erzurum ve Hollanda'daki kamplarda oynanan hazırlık maçlarında alınan sonuçların kendisini kaygılandırdığını vurgulayan Cavcav, "Bir haftadır nefsimle mücadele ediyorum. Genel kurulu toplayıp seçime gideyim diyorum. Ben zaten kulübün onursal başkanıyım. Onursal başkan olarak kalayım, biri gelsin, benden iyi bu işi götüren biri, götürsün. Var mı bu biri, yok. Bir görebildiğim oğlum var. Murat'ı getireceğim, ben de babası ve onursal başkanı olarak yardım edeceğim" diye konuştu.

MAÇ OYNUYORUZ YÖNETİCİLER YOK
Yönetim kurulu üyelerine de sitem eden Cavcav, şöyle devam etti: "TSYD Şubesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi Kupası'nda hayati bir maç oynuyoruz, yöneticiler yok. Gençlerbirliği'nde samimi olarak söylüyorum artık benim devrim doldu. Bu devirden sonra da kulübe zarar vermek istemiyorum. 18 tane yönetici var, arasından 2 ya da 3 kişi maça gelir, koşturur. Final maçına 3 kişi geliyor. İkinci başkansın maça gelmiyorsun. Bu insanlarla nasıl çalışayım. İlk fırsatta yapacağım oğlumu getirmek. Yanına yeniden yönetim kurulu yapmak suretiyle. Onursal başkan olarak yardım edeceğim. İçeride olan arkadaşlarımdan ziyade, ümit bağladığım kişilerden fayda gelmeyeceğine, Allah'ın 1 olduğuna inandığım gibi inandım."

'ATINI, EŞEĞİNİ BEN VEREMEM'
Teknik direktör İbrahim Üzülmez'in ev ve araba istediğini öne süren Cavcav, "Bu nasıl iş. Senin evini, arabanı, atını, eşeğini ben verdiğim zaman nasıl olacak bu iş? İnsan bunu talep etmekten utanır. Ev kirası bin 500 lira, arabası var ama kulübün arabasına binecek, kulübün hizmetinden istifade edecek" dedi.

'MELİH BEY, BEN TARLADA MI OYNAYACAĞIM?'
İlhan Cavcav, 19 Mayıs Stadı'nın yeniden yapılmak üzere yıkıldığında kırmızı- siyahlı ekibin maçlarını Osmanlı Stadı'nda oynaması gerektiğini belirtti. Osmanlı Stadı'nın sahası yapılırken Beşiktaş'a verildiğini hatırlatan Cavcav, "Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile saha yıkılacak diye konuştum. OSTİM Stadı'nı, 7-8 milyon harcayarak oynanır hale getireceklermiş ama Ahmet Çalık'ı verecekmişim. Sayın Başkan dedim, sen Ankara'nın belediye başkanısın, sen bunu zaten yapmak mecburiyetindesin. Ben tarlada mı oynayacağım. Ankara dışındaki kentlerde belediye başkanlarının kulüplere verdiği desteği takdir ediyorum. Maalesef biz Ankara olarak böyle bir belediye başkanına sahip olamadık, üzülerek söylüyorum" şeklinde konuştu.

15 TEMMUZ'DA ANKARA'DAYDIM
Tecrübeli başkan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Ankara'da olduğunu belirterek, "İşittiğim zaman, samimi olarak, bir Anadolu evladı olarak, çok büyük endişe duydum" dedi. Türkiye'nin sıkıntılardan geçtikten sonra bugünlere kavuştuğuna dikkati çeken Cavcav, sözlerini şöyle tamamladı: "Bırakın darbeyi, bu gibi kelimelerin dahi gazetelerde çıkması ülkemiz için zaaftır. Türkiye daha önce de bu düşüncelerle hareket edenlerle karşı karşıya kaldı, ihtilaller yapıldı ama bugün düzene girdi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastaneden çıktı takımını bombaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN