Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meydanı’ndaki 5 binanın tapusu tamam

Meydanı’nın genletilmesi projesi kapsamında yıllardır süren mülkiyet sorunu aşıldı ve bölgedeki 5 bina Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi

Ulus Meydanı’ndaki 5 binanın tapusu tamam
Hacı Bayram ile Kalesi gibi başkentin tarihi ve manevi değerlerine sahip çıkaracak bölgedeki restorasyon çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiren Büyükşehir Belediyesi, bu çalışmaların en önemli ayağını oluşturan Tarihi Kent Merkezi projesindeki mülkiyet sorununda mutlu sona ulaştı. Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Güvenlik Kurumu ile yıllardır süren görüşmeler sonucu Ulus Meydanı'ndaki Gümrük Müsteşarlığı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Anafartalar Çarşısı, Ulus Hanı ve Ulus Hali'nin tapularını aldı.

3 BİNA DA YIKILACAK
Başkentin en yoğun yaya ve araç trafiğinin yaşandığı Ulus'ta tarihi binaların da ön plana çıkarılabilmesi için hayati önem taşıyan proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi'nin Atatürk Heykeli etrafındaki Gümrük Müsteşarlığı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Anafartalar Çarşısı'nın yıkması planlanıyor. Tescilli bina durumundaki Ulus İş Hanı'nın akıbeti ise Kültür Varlıkları Koruma Kurulu'nun vereceği karara göre belli olacak.

YENİ OTOGAR BEKLENİYOR
Ulus Hali'nin Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir düzenlemeden geçmesi beklenirken Anafartalar Çarşısı ve Ulus İş Hanı'ndaki çalışmalar boyunca buradaki esnaf mağdur olmaması Mamak'a yapılacak yeni otogarın ardından AŞTİ'ye taşınacak. Tüm bu çalışmaları Kültür Varlıkları Koruma Kurulu ile birlikte yapacak olan Büyükşehir Belediyesi, daha sonra Ulus'ta meydan düzenlemesine geçecek.

203 MİLYONLUK ARAZİ VERİLDİ
Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan 5 binayı trampa yaparak alan Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu yapılar karşılığında değeri 203 milyon TL olan Maltepe'deki araziyi SGK'ya devretti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulus Meydanı’ndaki 5 binanın tapusu tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN