Önce aşı sonra yuva

Mamak Belediyesi, topladığı sokak hayvanlarını önce rehabilitasyon merkezinde tedavi ediyor. Aşılanan hayvanlar daha sonra sahiplenmek isteyenlere ücretsiz olarak veriliyor

Giriş Tarihi: 22.8.2016
Önce aşı sonra yuva
Mamak Belediyesi can dostlarını sahiplendirmeye devam ediyor. Mamak Belediyes, ilçe sınırları içerisinde sahipsiz bir şekilde gezen ya da sahipleri tarafından terk edilen sokak hayvanlarını önce rehabilitasyon merkezine alıyor. Daha sonra hayvanlara gerekli aşıları ve tedavileri uyguluyor. Kayıt altına alınarak küpeleri takılan hayvanlar daha sonra barınaktan sahiplendiriliyor.

SAĞLIKLARINA KAVUŞUYORLAR
Mamak Belediye Başkanı , "Barınağımıza getirdiğimiz hayvanlara tedavi, bakım ve kısırlaştırma gibi birçok müdahalede bulunuyoruz. Sağlıklı bir hale gelen hayvanları ücretsiz olarak sahiplendirerek onlara birer yuva buluyoruz" dedi. Sahipsiz hayvanlara yuvasını açmak isteyen hayvan severler www.mamak.bel.tr adresinden ve rehabilitasyon merkezine bizzat giderek istedikleri hayvanı ücretsiz olarak sahiplenebiliyor.

ÜCRETSİZ AŞILANIYOR
Ayrıca Mamak Belediyesi yeni başladığı bir uygulama kapsamında da sahiplendirdiği hayvanların aşılarını ücretsiz yapmaya devam ediyor. Sahiplendirilen hayvanlara verilen karne ile hayvan severler aşı zamanı gelen sevimli dostunu belediyenin Veteriner Kliniği'ne getirerek ücretsiz olarak aşılarını yaptırabiliyor. Hayvanların ve karma aşıları yapılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce aşı sonra yuva
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN