Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kazan kahramanlarına 110 kişilik ‘vefa’ ekibi

Darbe girişiminde 9 şehit ve 92 gazi veren Kazan’da, belediye bünyesinde oluşturulan 110 kişilik dev ekip, şehit yakınları ve gazilerin her türlü ihtiyacıyla yakından ilgileniyor

Giriş Tarihi: 26.8.2016
Kazan kahramanlarına 110 kişilik ‘vefa’ ekibi

Kazan Belediyesi'nde, darbe girişimini canları pahasına önlemek isterken şehit düşen ve yaralanan demokrasi kahramanlarının her türlü ihtiyacını karşılamak için 16 Temmuz'da ilan edilen olağanüstü hal sürüyor. Belediye Başkanı 'ün koordinesinde oluşturulan 110 kişilik ekip, şehit yakınları ve gazileri bir an olsun yalnız bırakmadan yakından ilgileniyor. Şehit yakınları ve gazilerin herhangi bir konuda mağduriyet yaşamaması için seferberlik halinde olan ekipler, bu alanda Türkiye'ye örnek olacak bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda şehit yakınlarına uzman psikologlar ve din görevlilerince mental destek verilirken, evleri de ekipler tarafından sürekli olarak temizleniyor. Şehitlerin evlerindeki tüm eksiklikler ekiplerce vakit kaybedilmeden gideriliyor. Tedavi gören gaziler için hastanelerde 24 saat refakatçi de bulundurulurken, sağlık durumları sürekli olarak izleniyor. Taburcu olan gaziler için ise evde bakım hizmeti uygulanırken, evlere gönderilen tıbbi personel de yaralılarla ilgileniyor. Taburcu olan gazilerin hastane kontrolleri ve hastaneye nakilleri de sağlanıyor. Ayrıca gazilerin evleri sürekli olarak temizlenirken, kişisel bakım olmak üzere tüm ihtiyaçlarına cevap veriliyor.

YOĞUN ZİYARET TRAFİĞİ
Cumhurbaşkanı da Kazanlı 15 Temmuz kahramanlarını ilk günden bu yana yalnız bırakmıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit ailelerini ve gazileri telefonla aramasının yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı yetkilileri de şehit aileleri ve gazileri ziyaret ederek durumlarını yakından takip ediyor. Başbakan başta olmak üzere başbakan yardımcıları, bakanlar, milletvekilleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da Kazan'a taziye ziyaretinde bulunmuştu.

'ONLAR İÇİN NE YAPSAK AZ'
Belediye Başkanı Lokman Ertürk, "Ülkemizin bölünmemesi, vatanımızın sonsuza dek yaşaması, bayrağımızın inmemesi, ezanlarımızın susmaması ve demokrasimizin yaşaması için canlarını hiçe sayarak gözlerini bile kırpmadan sadece silahlara değil, F-16'lara göğüslerini siper eden kardeşlerimiz için elimizden geleni yapıyoruz. Mağdur olmamaları ve şehitlerimizin geride kalanları ve gazilerimiz artık bizlerin de ailesidir. Kazanlı şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle ilk günden bu yana yakından ilgilenen Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a da Kazan halkı adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Onlar için ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazan kahramanlarına 110 kişilik ‘vefa’ ekibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN