Türkiye'nin en iyi haber sitesi

pazarında esnaftan ilk siftah

Giriş Tarihi: 26.8.2016
Kurban pazarında esnaftan ilk siftah

Yenimahalle ve Pursaklar’da hizmete giren lık satış ve kesim alanlarında hayvan sahipleri ilk kurbanlıklarını satarak siftah yaptı

'da dolayısıyla ilçe belediyelerinin hazırladığı lık satış ve kesim alanları faaliyete geçmeye başladı. Pursaklar Belediyesi, her yıl olduğu gibi Bağlum yolu üzerindeki kurban satış alanını hazırlayarak hayvan sahiplerine tahsis etti. Çadırlara yerleşen hayvan sahipleri, ilk kurbanlıklarını satarak siftah yaptı. Belediye, alanın hem güvenliğini hem de temizliğini sağlıyor.

5 DAKİKADA KESİM
Yenimahalle Belediyesi'nin kurduğu Yakacık kurban satış ve kesim alanında ise bu yıl 7 bin 500 büyükbaş, 6 bin 300 küçükbaş hayvanın satışı yapılacak. Alanda belediyenin hizmete sunduğu ve 5 dakikada kesim yaparak vatandaşa büyük kolaylık sağlayan otomatik kesimhanelerdeki tüm makineler de hijyenik ve rahat şartlarda hizmet verebilmek için yerini aldı.

BÜYÜKŞEHİR İLAÇLAMA YAPIYOR?
Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ekipleri, ilçe belediyeleri tarafından kurulan kurbanlık satış yerlerinde sağlık açısından herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için ilaçlama çalışmalarına başladı. Bayram öncesi gerekli önlemleri alan Büyükşehir, kurbanlık satış alanlarında ilaçlama çalışmalarını düzenli olarak her gün gerçekleştiriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurban pazarında esnaftan ilk siftah
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN