Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fetöcüler kaçtı alacaklılar kapıda

15 Temmuz öncesi yurtdışına kaçan FETÖ’cü adamı Ömer Akgül, Kuleleri ortaklığını Lotus adlı FETÖ destekçisi şirkete devretti. Ancak Lotus’un yöneticileri de darbe sonrası yurtdışına kaçtı. Kulede iş yapan taşeronlar alacağını tahsil edemeyince haciz başlatıldı

Fetöcüler kaçtı alacaklılar kapıda
'nın en değerli bölgelerinden biri olan Söğütözü'ndeki 32 katlı Kuleleri'nin ortağı olan FETÖ'cü adamı Ömer Akgül'ün, 15 Temmuz darbesinden önce yurtdışına kaçtığı iddia edildi. Akgül, yurtdışına kaçarken Koç Kuleleri'nin 13 ile 31. katlarındaki hisselerini Lotus isimli bir firmaya devretti. FETÖ'ye yakınlığı ile bilinen Lotus şirketinin sahipleri de 15 Temmuz'da gerçekleşen hain darbe kalkışmasının ardından yurt dışına kaçınca kuledeki çalışmalar yarım kaldı.

PARALARINI ALAMADILAR
Ömer Akgül'den Koç Kuleleri'ndeki işleri devralan Lotus firması daha sonra yaklaşık 54 milyon TL iş bedeli ile Koç Kuleleri'nin 13 ile 33. katları arasındaki iç mimari ve aksesuar işlerini 11 firmaya verdi. 15 Temmuz'da FETÖ'cü askerlerin kalkıştığı darbe girişimi başarısızlığa uğrayınca Lotus firmasının sahipleri de iddiaya göre yurt dışına kaçtı. FETÖ'cü işadamlarının yurt dışına kaçmasının ardından bugüne kadar Koç Kuleleri'nde yaklaşık 20 milyon TL tutarında iş yapan 11 firma alacaklarını tahsil edemeyince soluğu Ankara Adliyesi'nde aldı.

'FİRMA ZORLUK ÇIKARIYOR'
Ankara 8. İcra Müdürlüğü kararıyla Koç Kuleleri'nin kapısına dayanan FETÖ mağduru firmalar, binadaki tüm malzemeleri toplamaya başladı. SABAH Ankara'ya konuşan Özpınar İnşaat firmasının avukatı Osman Gökmen, "Lotus şirketi müvekkilim ve 11 taşeron firmayı mağdur etmektedir. Cebri icra ile bile malların alınmasına zorluk çıkarıyorlar. Konuyla ilgili cezai yaptırımlar için girişimlerde bulunduk" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fetöcüler kaçtı alacaklılar kapıda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN