Dolandırıcıyı şaşırtan soru

Giriş Tarihi: 28.8.2016
Dolandırıcıyı şaşırtan soru

Ankara Barosu ı Tuğba Sağcan adını kullanarak dolandırıcılık yapan kişilerle da konuştu. Genç avukat kendisini “Tuğba Sağcan” olarak tanıtan dolandırıcıya “O zaman ben kimim?” diye sorunca telefon yüzüne kapatıldı

dolandırıcıları yöntemlerine bir yenisini daha ekledi. Dolandırıcı çeteleri, baroya kayıtlı isimlerini kullanarak banka borcu olduğunu öğrendikleri kişilere kendilerini avukat gibi tanıtarak tahsil etmeye çalışıyor.

VATANDAŞ İHBAR ETTİ
Kendi isminin dolandırıcılar tarafından kullanıldığını öğrenen Avukat Hanife Tuğba Sağcan da "Vatandaşın biri arayıp 'İsminizi kullanarak bize tüketici hakları ile ilgili dosya masrafı iadelerini alabileceklerini, bunun için de kendilerine belli bir miktar ödeme yapılması gerektiğini söylüyorlar' diye uyardı. Yarım saat sonra başka bir vatandaş aradı, 'Biraz önce sizin isminizle beni aradılar. Eşimin çektiği krediden dosya masraf iadelerinin olduğunu ve tahsilatı yapabilmeleri için 250 TL para istediler. Ben de sizi aradım' dedi" diye konuştu. İsmini kullanan dolandırıcıların numarasını bularak aradığını söyleyen Sağcan, "Tüketici hakları mı diye aradım, 'evet' dediler. 'Kiminle görüşüyorum' diye sordum. 'Ben Avukat Tuğba Sağcan' dedi. 'Sen Tuğba Sağcan isen ben kimim acaba' dedim. Bu sefer telefon suratıma kapatıldı" açıklaması yaptı. Dolandırıcıların tespiti için yasal işlemlerin başlatıldığını kaydeden Sağcan, "Suç duyurusunda bulunduk. Amacımız bir şekilde vatandaşın mağduriyetinin önüne geçmek. Bununla ilgili çok fazla şikayet duymaya başladık. Bu hiç kimsenin başına gelmeyecek diye bir şey yok. Hepimizin başına gelebilir. Çok uyanık olduğunu söyleyen kişiler de bu yalana inanıp dolandırılabilirler" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolandırıcıyı şaşırtan soru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN